Lekarz dermatolog Warszawa – leczenie trądziku i zmian skórnych

 

UWAGA! Usługa chwilowo niedostępna

 

Konsultacja dermatologiczna – czym zajmuje się dermatolog?

Lekarz dermatolog specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu wszelkich schorzeń skóry, włosów i paznokci, a także niektórych chorób, które ujawniają się na skórze, w tym nowotworów (np. rumień guzowaty czy czerniak).

Dermatologia obejmuje zmiany skórne, uciążliwe swędzenie, wysypka, nieprzyjemny zapach. Jeżeli zauważasz, że włosy, skóra i paznokcie znajdują się w kiepskiej kondycji to znak, że potrzebna jest pomoc specjalisty. Konsultacja dermatologiczna oferowana jest w centrum medycznym Macromedica w Warszawie na Mokotowie, gdzie lekarze specjaliści zajmują się kompleksową diagnostyką i leczeniem chorób skóry.

Schorzenia dermatologiczne

Schorzenia o charakterze dermatologicznym to szeroka gama objawów, które – nieleczone – mogą mieć poważne następstwa. Efektem przebiegu przewlekłych schorzeń są m.in. uszkodzenia naturalnej bariery sprzyjającej utracie wody oraz penetracji szkodliwych substancji i patogenów. Ponadto, zmiany skórne, w szczególności te widoczne na odsłoniętych partiach ciała mogą prowadzić u wielu osób do narastania poczucia lęków, fobii, wstydu, zaniżonej samooceny i rozwoju objawów depresyjnych. Jak pokazują liczne badania socjologiczne pacjenci, u których konsultacja dermatologiczna wykazała różne formy zapalenia skóry, spotykają się z dyskryminacją i wykluczeniem społecznym oraz ekonomicznym, polegającym na trudności w znalezieniu pracy zarobkowej.

Do chorób dermatologicznych należą m.in. łuszczyca, grzybica, choroby włosów, paznokci, łojotok, trądzik różowaty, zapalenie błon śluzowych, a nawet pokrzywka. Regularnym kontrolom dermatologicznym, powinny podlegać także znamiona, które znajdują się na skórze tym bardziej, jeżeli ich kształt, rozmiar lub kolor ulegają zmianom.

Każde niepokojące sygnały, które utrzymują się dłuższy czas, powinny być powodem wizyty u specjalisty dermatologa. Bardzo ważne jest, aby nie ignorować objawów, mogących świadczyć o rozwoju poważnej choroby. Jeżeli zauważysz u siebie bądź dziecka długotrwałe, nasilające się lub nawracające problemy ze skórą, paznokciami, czy włosami, nie zwlekaj i umów się do lekarza. Dermatolog dziecięcy i specjalista zajmujący się leczeniem chorób skóry u dorosłych przyjmuje w klinice Macromedica z Warszawy.

Przyczyny chorób skóry

Powodami występowania problemów dermatologicznych jest równie wiele, co rodzajów tych schorzeń. Wśród często występujących znajdują się alergie, uwarunkowania genetyczne, przyjmowanie niektórych leków. Również stan psychologiczny ma istotne oddziaływanie na wygląd i zdrowie naskórka. W naukach medycznych wskazuje się, że stres może przyczyniać się do wywołania oraz do zaognienia zmian w przebiegu łuszczycy, trądziku czy atopowego zapalenia skóry.

Wielopostaciowość zarówno objawów, jak i determinantów potęgujących atopowe zapalenie skóry i pozostałe infekcje powodują, że ważną rolę w ich leczeniu odgrywa konsultacja dermatologiczna i właściwa diagnostyka.  Listę lekarzy mających długoletnie doświadczenie zawodowe można znaleźć stronie internetowej centrum dermatologicznego Macromedica.

Centrum medyczne Marcomedica – jakie choroby skóry leczymy?

Chorób dermatologicznych jest wiele i każda z nich powinna zostać właściwie zdiagnozowana oraz powinien zostać dobrany właściwy sposób leczenia. Niezależnie od symptomów, jakie u siebie obserwujemy, nie należy się ich wstydzić, krępować czy obawiać. Rolą lekarza dermatologa jest pomoc Pacjentowi w rozwiązaniu jego problemu i przywrócenie lub poprawa stanu zdrowia.

Dlatego centrum medyczne – przychodnia Macromedica oferuje kompleksową pomoc w zakresie opieki dermatologicznej, proponując m.in.:

 • diagnostykę i leczenie zmian skórnych, w tym znamion
 • leczenie trądziku
 • leczenie łuszczycy
 • leczenie egzem
 • leczenie alergii skórnych
 • leczenie wszelkich innych chorób dermatologicznych

Każda wizyta u lekarza jest stresująca. Dlatego nasi specjaliści oraz personel tworzą przyjazną atmosferę, zapewniając odpowiednie podejście do pacjenta, wykazując zrozumienie dla jego sytuacji oraz dokładnie omawiając problem, z jakim się mierzy.

Prywatny dermatolog w Warszawie pomoże wyleczyć:

W klinice dermatologii Macromedica zlokalizowanej w centrum Warszawy z naszych usług mogą i powinni skorzystać pacjenci, u których zdiagnozowano:

 • choroby wirusowe,
 • choroby zakaźne,
 • choroby zawodowe,
 • gruźlica skórna,
 • choroby pasożytnicze,
 • nowotwory złośliwe,
 • choroby gruczołów potowych,
 • choroby alergiczne skóry,
 • choroby naczyniowe,
 • choroby zanikowe,
 • choroby pęcherzowe,
 • znamiona,
 • zaburzenia barwnikowe skóry,
 • choroby błon śluzowych jamy ustnej.

Wszystkich zainteresowanych diagnostyką i leczeniem trądziku pospolitego i różowatego, łuszczycy bądź innych chorób skórnych z zakresu dermatologii w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym dermatologiem w Centrum Medycznym Macromedica na Mokotowie. Lekarz przyjmuje prywatnie.

Zapraszamy do kontaktu z naszą placówką w celu umówienia dogodnego terminu wizyty. Konsultacja dermatologiczna u specjalisty zapewni postawienie trafnej diagnozy i właściwą kurację.

[/cmsmasters_text]