Prywatny laryngolog w Warszawie – Macromedica

 Laryngolog Warszawa

Laryngolog Warszawa

Co to jest laryngologia?

Jest to dziedzina medycyny skupiona na diagnozowaniu i leczeniu chorób dotyczących uszu, gardła, krtani, zatok oraz nosa. Na konsultację do laryngologa można zgłosić się z takimi przypadłościami jak np. zapalenie ucha środkowego, zapalenie gardła, zapalenie ucha wewnętrznego, pogorszenie słuchu, zawroty głowy, przerośnięte migdałki podniebienne oraz polipy nosa. W zakres tej gałęzi wchodzi:

  • onkologia laryngologiczna, która zajmuje się diagnostyką nowotworów zlokalizowanych w obrębie głowy i szyi,
  • foniatria skoncentrowana na chorobach związanych z niewłaściwym funkcjonowaniem wiązadeł głosowych,
  • audiologia specjalizująca się w zwalczaniu dolegliwości towarzyszących zaburzeniom słuchu,
  • rynologia, której celem jest rozpoznawanie i leczenie chorób nosa oraz położonych w jego sąsiedztwie zatok przynosowych.

Ponadto wyróżnia się laryngologię dziecięcą, która otacza opieką najmłodszych pacjentów. Lekarz laryngolog dziecięcy zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń górnych dróg oddechowych u dzieci. Konsultacja laryngologiczna jest wskazana między innymi w przypadku takich chorób jak zapalenie ucha zewnętrznego, zapalenie krtani, nawracające stany zapalne gardła oraz choroby uszu przebiegające z ropną wydzieliną.

Anatomia i rola narządu słuchu

Ucho jest zbudowane z trzech podstawowych części: ucha zewnętrznego, środkowego oraz wewnętrznego. Najbardziej skomplikowany kształt ma ucho wewnętrzne, które składa się z przedsionka, ślimaka oraz z kanałów półkolistych. Ucho środkowe tworzy wypełniona powietrzem jama bębenkowa oraz kosteczki słuchowe: strzemiączko, młoteczek i kowadełko. Z narządem słuchowym ściśle związana jest obecność gruczołów ślinowych, które są rozmieszczone na powierzchni błony śluzowej jamy ustnej i gardła. W ich strukturach niekiedy tworzą się kamienie, które mogą powodować szereg przewlekłych dolegliwości takich jak obrzęk, uczucie suchości w ustach oraz trudności z połykaniem.

Czym zajmuje się laryngolog?

Laryngolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób uszu, nosa, krtani i gardła. Dodatkowo rozwiązuje problemy z zaburzeniami równowagi, które mogą mieć podłoże neurologiczne. Konsultacja laryngologiczna jest wskazana między innymi w przypadku niedosłuchu, zalegania woskowiny oraz szumów usznych. Do gabinetu mogą też zgłosić się pacjenci w przypadku skrzywienia przegrody nosowej, złamania nosa oraz upośledzenia jego drożności. Specjalista otolaryngolog przy wykorzystaniu najnowszych metod leczenia jest w stanie określić przyczynę zaburzeń i zaplanować odpowiednie postępowanie terapeutyczne.

W ramach wizyty laryngolog może wykonać płukanie uszu, a w razie potrzeby, pobrać wymaz z obszaru objętego infekcją. By postawić trafną diagnozę podczas konsultacji laryngologicznej, lekarz może też przeprowadzić badania endoskopowe, które pozwalają precyzyjnie ocenić stan górnych dróg oddechowych i wykryć ewentualne patologie w ich obrębie.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza laryngologa?

Wizytę u laryngologa warto umówić w przypadku, kiedy mamy problemy z:

  • krwawieniami z nosa
  • szumami w uszach 
  • nawracającymi anginami
  • ogólne problemy ze słuchem 
  • połykaniem 
  • długotrwałą chrypką 

Wskazaniem do konsultacji laryngologicznej są także zaburzenia węchu, zmiany na języku oraz kłopoty z migdałkami podniebiennymi. Do laryngologa często zgłaszają się też pacjenci poszukujący pomocy w leczeniu chrapania, które najczęściej dotyczy mężczyzn. W takiej sytuacji może wdrożyć leczenie farmakologiczne, które nawilży i zmiękczy błonę śluzową jamy ustnej oraz poprawi napięcie tkanek gardła. Konsultacja laryngologiczna pozwala znaleźć przyczynę bezdechu i zaplanować odpowiednią terapię.

Lekarz laryngolog

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu prywatnie lekarza laryngologa:

lek. Marika Jabłonowska 

Szczegółowe, dokładne badanie. Troskliwe podejście do pacjenta. Jasne, klarowne wyjaśnienia istoty schorzenia. Zalecenia przedstawione na piśmie, żeby nie było żadnych pomyłek w leczeniu. Bardzo polecam

Dr Marika Jabłonowska przyjmuje dorosłych oraz dzieci od 3 roku życia. Szczegółowo podchodzi do problemu i wyjaśnia wszystkie kwestie, które mogą pozostawiać wątpliwości. Troskliwe podejście do pacjenta przydaje się szczególnie przy pracy z dziećmi. Lek. Jabłonowska, w razie potrzeby, może pobrać wymaz z obszaru objętego infekcją. Ma to na celu pogłębienie diagnostyki i dobranie odpowiedniego toku myślenia i/ lub leków. 

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza laryngologa w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

 

Szanowni Państwo,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica / opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości, w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy, iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań, aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak wykazujemy się indywidualnym podejściem, a każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską, co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu, 784 000 159 oraz 22 841 06 79, w godzinach pracy placówki.
Poza godzinami pracy Centrum do większości lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

 

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

 

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy

 

 

Zobacz artykuły: