Mgr Jolanta Jankowska

Specjalista dietetyki

Dietetyk. Ukończyła studia I i II stopnia na kierunku Dietetyka, na Wydziale Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW w Warszawie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała już podczas studiów w warszawskich placówkach medycznych (m.in. Instytut Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka, Samodzielny Publiczny Centralny Szpital Kliniczny ul. Banacha, Samodzielny Publiczny Szpital Kliniczny im. prof. dr W. Orłowskiego).
Współpracowała także z przedszkolami oraz prywatnymi poradniami dietetycznymi.

Specjalizuje się w dietoterapii chorób żywieniowozależnych. Cały czas aktualizuje i pogłębia swoją wiedzę z zakresu zdrowego odżywiania i Dietetyki, poprzez uczestnictwo w konferencjach naukowych i różnego rodzaju warsztatach. W pracy z Pacjentem najważniejsze jest dla niej wzajemne zaufanie i zrozumienie. Dokładny wywiad na pierwszej wizycie pomaga jak najlepiej poznać Pacjenta, ocenić jego stan zdrowia, preferencje kulinarne i potrzeby żywieniowe, dzięki czemu możliwe jest indywidualne podejście i przygotowywanie odpowiedniego planu żywieniowego. Stawia przede wszystkim na stałe zmiany nawyków żywieniowych, a nie krótkotrwałą „dietę”.
Poprzez współpracę chce także uświadamiać i edukować Klientów w tym, co jest dla nich najlepsze, aby sami potrafili dokonywać prawidłowych wyborów żywieniowych

Poradnictwo dietetyczne w zakresie:
– zdrowego odżywiania
– skutecznego odchudzania
– wspomagania żywieniowego w leczeniu wybranych chorób (choroby metaboliczne, choroby układu krążenia, choroby układu pokarmowego, alergie i nietolerancje pokarmowe, choroby autoimmunologiczne, choroby nerek, cukrzyca itp.)
– diet alternatywnych
Przed pierwszą wizytą u Dietetyka należy zastanowić się nad celem spotkania i nad tym co jest motywacją do zmian dotychczasowego stylu życia.
Pomocne będzie przyniesienie aktualnych wyników badań w celu jak najlepszej oceny stanu zdrowia (np. morfologia krwi, lipidogram, badanie moczu, badania hormonalne itp.) oraz spisanie wszystkich przyjmowanych leków i suplementów diety.

Mgr Jolanta Jankowska przyjmuje w poniedziałki, w godzinach popołudniowych.