Proktologia

Proktolog prywatnie w Warszawie – Macromedica

 Lekarz androlog- Macromedica

Lekarz androlog- Macromedica

Czym zajmuje się proktologia?

Proktologia jest dziedziną medycyny, która zajmuje się problemami końcowego odcinka układu pokarmowego do którego należą: odbytnica, kanał odbytu oraz odbyt. 

Proktolog zajmuje się diagnozowaniem chorób odbytu i jelita grubego. Proktolog w swojej pracy spotyka się z wieloma przypadkami medycznymi i współpracuje  z lekarzami innych specjalizacji jak urolog, który zajmuje się zdrowiem układu moczopłciowego, ginekolog czy gastroenterolog. 

 

Konsultacja proktologiczna – kiedy warto zgłosić się androloga?

Do androloga może zgłosić się mężczyzna od 18. roku życia, gdy zauważy któryś z poniższych objawów:

  • problematyczne zaparcia,
  • świąd odbytu,
  • ból odbytu,
  • żylaki odbytu,
  • krwawienie odbytu,
  • pojawienie się ropnia lub innych zmian w okolicach odbytu.

Jak przebiega konsultacja u proktologa?

Na wizytę warto przynieść ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Podczas konsultacji proktolog przeprowadza szczegółowy wywiad z pacjentem, następnie wykonuje badanie per rectum, czyli kontrola odbytnicy za pomocą palca. Na jego podstawie można już wysnuć wiele wniosków co do obecności guzów, stanu zwieraczy i wielu innych. Zazwyczaj nie jest to wystarczające, by uzyskać pełny obraz problemu, dlatego następnym krokiem jest anoskopia.

Anoskopia to badanie odbytu za pomocą wziernika proktologicznego.

Nie trzeba być na czczo, lekarze zalecają jednak spożycie lekkostrawnego posiłku. Pozwala on uniknąć wzdęć oraz zbierania się niepokojących gazów, które mogą zaburzyć obraz badania. Dla własnego komfortu warto również przed konsultacją zadbać o wypróżnienie oraz opróżnienie pęcherza.

 

Lekarz proktolog Warszawa – konsultacja proktologiczna

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu specjalistę zajmującego się leczeniem proktologicznym.

dobry proktolog – Lek. Jan Bujok

Pan doktor wywarł na mnie bardzo dobre wrażenie, wszystko szczegółowo objaśniał, badanie było całkowicie bezbolesne, zero dyskomfortu, mam nadzieję, że zalecenia przyniosą dobry skutek.

Profesjonalne podejście. Pan doktor cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania. Zabieg można było wykonać na miejscu bez żadnego oczekiwania. Polecam!

Doktor Jan Bujok jest doświadczonym specjalistą. Jest członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich. Zawodową pasją są zagadnienia związane z flebologią i proktologią. W swojej pracy koncentruje się na udoskonalaniu terapii leczenia hemoroidów, szczeliny odbytu oraz żylaków kończyn dolnych.

 

Szanowni Państwo
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską , co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu w godzinach pracy placówki. Poza godzinami pracy Centrum do części lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy

Obrazowanie ultrasonograficzne, powszechniej znane jako badanie USG, jest jednym z najczęściej wykonywanych typów badań, pozwalających jednocześnie dość dokładnie określić faktyczny stan badanego narządu. Badanie możliwe jest dzięki falom ultradźwiękowym, wysyłanym przez specjalistyczna aparaturę, które odbijając się od tkanek i struktur ciała, budują ich obraz widoczny na monitorze aparatu do USG. Obrazowanie ultrasonograficzne wykonywane jest przez lekarza. Należy do badań bezbolesnych nieinwazyjnych. Dzięki USG badać można wiele narządów, również jamę brzuszną wraz z narządami układu moczowego, jednak w tym przypadku pacjent powinien się do niego odpowiednio przygotować. Już na dzień przed badaniem USG jamy brzusznej pacjent powinien zrezygnować z ciężkich pokarmów, oczywiście na rzecz tych lekkostrawnych.Warto także zażyć środek eliminujący nadmiar powietrza z przewodu pokarmowego, dostępny w aptece bez recepty.

6 godzin przed obrazowaniem ultrasonograficznym jamy brzusznej pacjent nie może już nic zjeść, a jedyny płyn, jak powinien przyswajać to naturalna, niegazowana woda. Niewskazane jest też palenie papierosów i żucie gumy.

Jeżeli przeprowadzone ma być badanie układu moczowego i prostaty należy zgłosić się na nie z wypełnionym pęcherzem moczowym. Przez ok 2 godz. przed badaniem należy wypić około 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej i nie oddawać moczu.