Radiologia

Lekarz Radiolog – Macromedica Warszawa Mokotów

 Lekarz okulista - Macromedica

Lekarz okulista - Macromedica

Co to jest radiologia i czym zajmuje się radiolog?

Radiolog zajmuje się techniką obrazowania narządów, jego praca umożliwia właściwe diagnozowanie chorób oraz wdrożenie odpowiedniego leczenia. Po wykonaniu obrazowania medycznego radiolog potrafi wskazać, w którym miejscu w ciele zaszły niepokojące zmiany, dokonuje również ich pomiarów. Radiolog sporządza dokładny opis wykonanego badania, stawia diagnozę i opisuje leczenie.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza radiologa?

Do radiologa najczęściej odsyła pacjenta inny lekarz. Może skierować go do niego internista, którego niepokoją symptomy zgłaszane przez pacjenta. Może również skierować go neurolog (np. w przypadku bólów głowy o nieznanym pochodzeniu) czy ginekolog. Na badanie należy się udać, jeśli zauważymy niepokojące zmiany w naszym ciele, np. guzki lub odczuwamy dyskomfort związany z bólem w ciele. Badanie USG w naszej przychodni nie wymaga skierowania.

Jak wygląda wizyta u radiologa?

Wstępnie lekarz zbiera wywiad od pacjenta, by stwierdzić, czy nie ma przeciwwskazania do badania, sprawdza wyniki przyniesionych przez nas aktualnych badań obrazowych i diagnostycznych, a następnie przystępuje do wykonania badania.
Po dokładnym dokonaniu pomiarów i przeanalizowaniu wyników badania, radiolog może postawić wstępną diagnozę, a następnie odesłać pacjenta do specjalisty, który potwierdzi lub wykluczy tę diagnozę i wskaże kierunek dalszego ewentualnego leczenia.

 

Lekarz radiolog w Warszawie – konsultacja radiologiczna z USG

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu doświadczonego specjalistę radiologa, który wykonuje badania USG zarówno osobom dorosłym jak i dzieciom.

 

Lek. Marcin Myszura

Polecam doktora Marcina Myszurę – miałam okazję korzystać z badania USG przeprowadzonego przez tego lekarza oraz kilku zdalnych porad. Konkretny, z zaanażowaniem i empatią podchodzi do pacjenta, szczegółowo wszystko wyjaśnia.

Polecam.Bylam tu 1 raz na usg,ale jak bedzie potrzeba to napewno wrócę.. Lekarz bada dokładnie i wszystko wyjaśnia.Przy okazji dowiedziałam się o innym problemie zdrowotnym w czasie wizyty.

 

 

Szanowni Państwo
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości , w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Szanowni Państwo
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską , co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu w godzinach pracy placówki. Poza godzinami pracy Centrum do części lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy