Urolog prywatnie w Warszawie – Macromedica

 Lekarz urolog - Macromedica

Lekarz urolog - Macromedica

Czym zajmuje się urolog?

Lekarz urolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem schorzeń związanych z układem moczowo – płciowym, m.in. kamicy moczowej, nietrzymania moczu, zaburzenia funkcji czy choroby nerek i kory nadnerczy, nefropatii, a także impotencji i niepłodności mężczyzn.

Urolog Warszawa – anatomia i fizjologia układu moczowego

Podstawowymi zadaniami układu moczowego są gromadzenie i usuwanie toksyn oraz produktów (mocznika, kreatyniny itp.) pochodzących z przemian biochemiczno-metabolicznych oraz utrzymanie homeostazy płynów ustrojowych, czyli regulacja bilansu wodnego i soli mineralnych. Najważniejsze funkcje pełnią cztery narządy:

 • nerki,
 • moczowód,
 • pęcherz,
 • cewka moczowa,

które odpowiadają w organizmie za prawidłową gospodarkę wodną i elektrolitową.

Konsultacja urologiczna – kiedy warto zgłosić się urologa?

Do urologa powinien zgłosić się każdy mężczyzna w wieku od 40. do 45 lat, w celu profilaktycznego badania. Dodatkowo, zauważanie któregoś z poniższych objawów także powinno nas skłonić do umówienia wizyty w klinice urologii Macromedica:

 • zaburzenia erekcji
 • uczucie parcia na pęcherz i częstomocz
 • problemy z trzymaniem moczu / oddawaniem moczu
 • zakażenie układu moczowego
 • krew/ ropa w moczu 
 • ból podczas wytrysku 
 • dolegliwości bólowe przy oddawaniu moczu
 • zapalanie gruczołu krokowego (prostaty)
 • problemy skórne w okolicach narządów płciowych 
 • ból w dolnej części pleców

Stany zapalne układu moczowego mogą przebiegać jako incydentalna choroba ostra, nawrotowa lub przewlekła. Biorąc pod uwagę anatomię, kobiety częściej niż mężczyźni cierpią na ten rodzaj schorzeń. Każdemu, kto ma objawy zakażenia, przyjmujący w Warszawie lekarz urolog oferuje swoją pomoc.

Choroby układu moczowo płciowego – przyczyny

Zakażenia tego układu należą do najczęstszych chorób wieku dziecięcego. Wśród dorosłych stany zapalne stanowią średnio 15-20% wszystkich pozaszpitalnych i 40‑50% szpitalnych chorób dróg moczowych. Z badań wynika, że w okresie noworodkowym i w pierwszym kwartale życia znacznie częściej chorują chłopcy, w późniejszym wieku dziewczynki. Mocz znajdujący się w układzie zdrowego człowieka jest jałowy.

Przyczyny zakażeń układu moczowego mogą być różnorodne. W większości przypadków choroby spowodowane są bakteriami, wirusami, grzybami, pasożytami. Wśród czynników ryzyka wzrostu tych patogenów wyróżnia się m.in.:

 • niedostateczną i niewłaściwą higienę narządów płciowych i miejsc intymnych
 • aktywność seksualną
 • brudną bieliznę osobistą
 • nietrzymanie moczu i stolca
 • założony cewnik do pęcherza moczowego
 • długotrwałe przetrzymywanie zanieczyszczonego pampersa

Na powstawanie chorób układu moczowo-płciowego i stanów zapalnych wpływają także takie schorzenia jak: kamica,  rak nerki, jąder, przerost prostaty. Centrum Medyczne Macromedica zlokalizowane w Warszawie oferuje konsultacje urologiczne w tym zakresie.

Lekarz urolog Warszawa – konsultacja urologiczna

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu prywatnych specjalistów zajmujących się leczeniem chorób układu moczowo-płciowego. 

dobry urolog – Lek. Mateusz Bajkowski

Ulubiony lekarz, pełen profesjonalizm, wspierający, empatyczny, pełen szczerej dobrej energii. Pierwszy raz w życiu poczułem się tak zaopiekowany przez lekarza, szybką i trafną diagnozę cementują wyniki szczegółowych badań. Pan Doktor wytłumaczył mi wszystko dokładnie, odpowiedział na wszystkie pytania, ustalił świetną strategię leczenia i dostosował ekstra leki. Ogromna wiedza, świetne podejście. Mógłbym tak wymieniać bez końca, ale co najważniejsze dzięki niemu moje cierpienie się skończyło! Wspaniałe zaangażowanie, takie że przecierałem oczy z wrażenia jak szczegółowo pamięta historie mojej choroby. Życzę sobie i wszystkim takich specjalistów!

Najlepszy lekarz w swej dziedzinie w Warszawie. Profesjonalnie podchodzi do pacjenta. Trafnie zdiagnozował dolegliwość i skutecznie ją leczy. Potwierdzeniem są wyniki badań laboratoryjnych. Gorąco polecam

 

Doktor Mateusz Bajkowski szczegółowo objaśnia każdą kwestię i krok po kroku tłumaczy, co robi podczas badania. Jego podejście sprawia, że pacjenci czują się zaopiekowani i wiedzą, że są w dobrych rękach.

dobry urolog – Lek. Wojciech Malewski

Bardzo sympatyczny i zaangażowany specjalista – przeprowadza dokładny wywiad i cierpliwie odpowiada na wszystkie pytania pacjenta. W trakcie badania USG udziela dokładnych informacji. Z gabinetu wyszłam uspokojona i podniesiona na duchu, moje wrażenia są jak najbardziej pozytywne.

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza urologa w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica. 

 

Szanowni Państwo
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości , w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Szanowni Państwo
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską , co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu w godzinach pracy placówki. Poza godzinami pracy Centrum do części lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

Obrazowanie ultrasonograficzne, powszechniej znane jako badanie USG, jest jednym z najczęściej wykonywanych typów badań, pozwalających jednocześnie dość dokładnie określić faktyczny stan badanego narządu. Badanie możliwe jest dzięki falom ultradźwiękowym, wysyłanym przez specjalistyczna aparaturę, które odbijając się od tkanek i struktur ciała, budują ich obraz widoczny na monitorze aparatu do USG. Obrazowanie ultrasonograficzne wykonywane jest przez lekarza. Należy do badań bezbolesnych nieinwazyjnych. Dzięki USG badać można wiele narządów, również jamę brzuszną wraz z narządami układu moczowego, jednak w tym przypadku pacjent powinien się do niego odpowiednio przygotować.Już na dzień przed badaniem USG jamy brzusznej pacjent powinien zrezygnować z ciężkich pokarmów, oczywiście na rzecz tych lekkostrawnych.Warto także zażyć środek eliminujący nadmiar powietrza z przewodu pokarmowego, dostępny w aptece bez recepty.

6 godzin przed obrazowaniem ultrasonograficznym jamy brzusznej pacjent nie może już nic zjeść, a jedyny płyn, jak powinien przyswajać to naturalna, niegazowana woda. Niewskazane jest też palenie papierosów i żucie gumy.

Jeżeli przeprowadzone ma być badanie układu moczowego i prostaty należy zgłosić się na nie z wypełnionym pęcherzem moczowym. Przez ok 2 godz. przed badaniem należy wypić około 1,5 litra niegazowanej wody mineralnej i nie oddawać moczu.