Badania USG w Warszawie

Pełen zakres badań USG w przyjemnej atmosferze


Badania USG ultrasonograficzne

 

Gabinet USG w Warszawie – Skuteczne leczenie nie jest możliwe bez trafnej diagnozy. Dlatego w Macromedica oferujemy dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych, ułatwiających prawidłowe rozpoznanie oraz kontrolę stanu zdrowia pacjenta.

W ramach badań USG (ultrasonograficznych) oferujemy:

W Centrum Medycznym Macromedica Warszawa zapewniamy Państwu dostęp do specjalistycznych badań bez konieczności długiego czekania.

Gabinet USG zaprasza do zapoznania się z zakresem dostępnych badań, specjalistów mających wieloletnie doświadczenie i cennikiem oraz do zarezerwowania swojej wizyty w naszym Centrum Medycznym już dziś.

Oprócz wykwalifikowanego personelu czeka tu również na Państwa serdeczna i przyjazna atmosfera, która umili każdą wizytę niezależnie od rodzaju badania.

USG – badanie ultrasonograficzne w Warszawie

Obecnie badanie ultrasonograficzne, a w skrócie USG, to jedna z najczęściej wykonywanych procedur lekarskich. Dlaczego? Dzięki badaniu USG można otrzymać cenne informacje na temat swojego zdrowia. Pozwala wcześnie wykryć budzące obawy zmiany w obrębie narządów wewnętrznych, daje możliwość wykonania oceny dynamicznej oraz, co bardzo istotne, nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia badanego. Dzięki temu badanie wykonywane może być u każdego i z taką częstotliwością, z jaką jest to konieczne. Jest całkowicie bezbolesne.

Badania USG wykonywane są za pomocą niesłyszalnych dla ludzkiego ucha fal ultradźwiękowych, które wysyłane są do badanego obszaru ciała poprzez odpowiednio dobraną przez lekarza sondę. Przetworzone wewnątrz ciała echo umożliwia uzyskanie obrazu na ekranie monitora. Czy badanie USG wymaga specjalnego przygotowania? Nie, przebieg badania ultrasonograficznego nie należy do złożonych – lekarz nanosi na badaną część ciała odpowiedni żel, a następnie przesuwa sondą, też posmarowaną specjalnym żelem po skórze. USG odbywa się na leżąco.

Co lekarz widzi w trakcie takiego badania?

Obraz ukazywany przez aparat ultrasonograficzny umożliwia lekarzowi zbadanie wielkości, struktury i ogólnego stanu organów wewnętrznych, np. tych zlokalizowanych w jamie brzusznej: wątroby, śledziony, trzustki, nerek, narządów rodnych, ale i innych, w tym tarczycy, piersi.

Badanie USG znacznie ułatwia diagnozę. Jako jedno z nielicznych badań zdolnych ocenić wielkość i charakter zgrubień, guzków, torbieli, stanów zapalnych tkanek miękkich. Oprócz tego opis badania pozwala określić przyczynę bólu brzucha, obrzęku, zauważyć guzki i zmiany nowotworowe, zauważyć utworzone w nerkach kamienie, potwierdzić wczesną ciążę, monitorować wzrost i stan zdrowia płodu, a także wykrywać schorzenia i choroby:

  • tętniaki aorty,
  • kamienie żółciowe,
  • kamienie nerkowe,
  • choroby trzustki,
  • Hashimoto,
  • inne.

Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie jest miejscem, w którym wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia służące do wykonywania bardzo dokładnych badań USG.