Badania USG

Pełen zakres badań USG w przyjemnej atmosferze


Badania USG ultrasonograficzne

 

Skuteczne leczenie nie jest możliwe bez trafnej diagnozy. Dlatego w Macromedica oferujemy dostęp do szerokiego zakresu badań diagnostycznych, ułatwiających prawidłowe rozpoznanie oraz kontrolę stanu zdrowia pacjenta.

W ramach badań USG (ultrasonograficznych) oferujemy:

 • USG jamy brzusznej,
 • USG tarczycy,
 • USG ciąży, ginekologiczne, piersi
 • USG węzłów chłonnych
 • USG Doppler naczyń żylnych i tętniczych

W Centrum Medycznym Macromedica, zapewniamy Państwu dostęp do specjalistycznych badań bez konieczności długotrwałego oczekiwania w kolejce. Działamy sprawnie i z jak największą korzyścią dla Pacjenta.

Mimo, że nasza przychodnia jest placówką prywatną, świadczymy dla Państwa usługi w przystępnych cenach, co  wyróżnia nas na rynku.

Zapraszamy do zapoznania się z zakresem dostępnych badań, specjalistów i cennikiem oraz do zarezerwowania swojej wizyty w naszym Centrum Medycznym już dziś.

Oprócz wykwalifikowanego personelu, czeka tu również na Państwa serdeczna i przyjazna atmosfera, która umili każdą wizytę.

USG – badanie ultrasonograficzne

Obecnie badane ultrasonograficzne, a w skrócie USG, to jedno z najczęściej wykonywanych badań lekarskich. Dlaczego? Pozwala wcześnie wykryć budzące obawy zmiany w obrębie narządów wewnętrznych oraz, co bardzo istotne, nie stanowi absolutnie żadnego zagrożenia dla zdrowia badanego. Dzięki temu może być ono wykonywane u każdego i z taką częstotliwością, z jaką jest to konieczne.

Badanie USG korzysta z niesłyszalnych dla ludzkiego ucha fal ultradźwiękowych, które wysyłane są do badanego obszaru ciała poprzez odpowiednio dobraną przez lekarza sondę. Przetworzone wewnątrz ciała echo umożliwia uzyskanie obrazu na ekranie monitora. Przebieg badania ultrasonograficznego nie należy do złożonych – lekarz nanosi na badaną część ciała odpowiedni żel, a następnie przesuwa sondą po skórze. USG odbywa się na leżąco.

Co lekarz widzi w trakcie takiego badania?

Obraz uzyskiwany na ekranie aparatu umożliwia lekarzowi zbadanie wielkości, struktury i ogólnego stanu organów wewnętrznych, np. tych zlokalizowanych w jamie brzusznej: wątroby, śledziony, trzustki, nerek, narządów rodnych, ale i innych, w tym tarczycy, piersi oraz stawów.

Badanie USG znacznie ułatwia diagnozę. Jako jedno z nielicznych badań zdolnych ukazać wnętrze stawu, doskonale obrazuje skutki kontuzji i urazów. Oprócz tego pozwala określić przyczynę bólu brzucha, obrzęku, zauważyć guzki i zmiany nowotworowe, zauważyć utworzone w nerkach kamienie, potwierdzić wczesną ciążę, monitorować wzrost i stan zdrowia płodu, a także wykrywać schorzenia i choroby:

 • uszkodzenia mięśni, więzadeł, nerwów, łąkotki,
 • tętniaki aorty,
 • kamienie żółciowe,
 • kamienie nerkowe,
 • choroby trzustki,
 • Hashimoto,
 • inne.

Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie jest miejscem, w którym wykorzystywane są najnowocześniejsze urządzenia służące do wykonywania bardzo dokładnych badań USG stawów oraz tkanek miękkich.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

 • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
 • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
 • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica