Prywatny okulista dziecięcy – Macromedica Warszawa Mokotów

 Lekarz okulista - Macromedica

Lekarz okulista - Macromedica

Czym zajmuje się okulista?

Okulista zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Do jego zadań należy także badanie ostrości wzroku, badanie dna oka, ostrości narządu wzroku oraz informowanie pacjentów o odpowiedniej higienie oczu.

Kiedy warto zgłosić się do okulisty dziecięcego?

Do okulisty warto zapisać się, jeżeli zauważamy któryś z poniższych objawów wad wzroku:

  • pojawienie się mroczków przed oczami
  • podwójne widzenie 
  • mrużenie oczu podczas czytania 
  • światłowstręt
  • ból oczodołu 
  • niedrożność dróg łzowych
  • nadmierne mruganie powieki
  • pogorszenie ostrości wzroku 
  • pieczenie gałki ocznej 

Wspólną cechą choroby spojówek, ciałka szklistego, nerwu wzrokowego i pozostałych schorzeń jest ból oczu i jego okolic, zadrażnienie powiek, przekrwienia, obrzęki  z obecnością wydzieliny. Często towarzyszy temu uczucie ciała obcego w oku, swędzenie i łzawienie. Konsultacja okulistyczna w centrum medycznym Macromedica pozwala na zaaplikowanie właściwego leczenia ukierunkowanego na korektę wady wzroku i ustąpienie dolegliwości bólowych.

Przyczyny chorób oczu

Upośledzenie widzenia powoduje obniżenie jakości życia w sferze społeczno-ekonomicznej i często prowadzi do marginalizacji osób, u których zdiagnozowano wadę wzroku. W związku z postępującym procesem starzenia się populacji oraz równoległym rozwojem społeczeństwa informacyjnego wykorzystującego teleinformatyczne zdobycze gospodarki cyfrowej sprawiają, że choroby oczu stają się coraz bardziej palącym problemem. Zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, powikłania siatkówkowe związane z cukrzycą to najważniejsze przyczyny ślepoty. Dlatego też tak ważną rolę odgrywa regularna konsultacja okulistyczna połączona z wizytami kontrolnymi, które można odbyć w klinice Macromedica.

Lekarz okulista – konsultacja okulistyczna

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu dwóch, prywatnych specjalistów zajmujących się leczeniem chorób i wad narządu wzroku. Jeden przyjmuje osoby dorosłe, drugi dzieci.

Okuliści dziecięcy w Warszawie:

Lek. Alicja Błażej- Waśkiewicz

Okulista dziecięcy

Serdecznie polecam wizyty u Pani Doktor. Ma bardzo dobre podejście do dzieci, jest spokojna, wizyta nie stresuje ani dziecka ani rodzica. Wszystko przebiegło sprawnie, Pani Doktor dokładnie wyjaśniła co będzie robiła. Sama jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii i w mojej ocenie Pani Doktor jest świetnym specjalistą, który na pewno jest bardzo lubiany przez pacjentów i rodziców.

Pani Doktor Alicja jest uwielbiana przez dzieci i rodziców. Spokojnie odpowiada na wszystkie pytania rodziców, a jej podejście do pacjentów sprawia, że każdy wychodzi z gabinetu uśmiechnięty od ucha do ucha. Jest specjalistą, który poświęca całą swoją uwagę problemowi i nie zostawia rodziców “samych sobie”. Zawsze służy pomocą, a w razie potrzeby, kieruje do innych specjalistów.

Lek. Marek Łuczak 

Okulista dla dorosłych 

Szybka, trafna diagnoza. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie.
Pan Doktor bardzo sympatyczny i pomocny. Ocena na 5+

Doktor Łuczak jest sympatycznym i konkretnym lekarzem – specjalistą z zakresu okulistyki. Każde jego badanie jest przeprowadzane sprawnie, a pacjent dostaje odpowiedź na każde, nurtujące go pytanie. Konsultacje są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu każdy pacjent czuje się zaopiekowany. Komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego umożliwiają postawienie właściwej diagnozy i zaproponowanie skutecznej metody do leczenia chorób oczu.

Przygotowanie do wizyty z dzieckiem 

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pacjent niepełnoletni (do ukończenia 18 roku życia) musi przyjść na wizytę z rodzicem lub prawnym opiekunem. W przeciwnym razie wizyta nie będzie mogła się odbyć. 

Ponadto, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy, aby dziecku na wizycie towarzyszył tylko jeden rodzic. 

lek. med. Marek Łuczak
wizyta150 zł
lek. med. Błażej-Waśkiewicz
wizyta dzieci 180 zł
wizyta dorośli 150 zł
Umów się na wizytę