Prywatny okulista dziecięcy – Macromedica Warszawa Mokotów

 Lekarz okulista - Macromedica

Lekarz okulista - Macromedica

Co to jest okulistyka?

Jest to dziedzina, która zajmuje się budową i czynnościami oczu, a także diagnozowaniem oraz leczeniem wad wzroku. Do specjalisty w zakresie okulistyki można zgłosić się w przypadku takich schorzeń jak zespół suchego oka, zaburzona ostrość widzenia, odwarstwienie siatkówki czy osłabienie mięśni ocznych. Okulista w trakcie konsultacji przeprowadza kompleksowe badania okulistyczne, które pozwalają ocenić pole widzenia, ciśnienie śródgałkowe oraz stan tylnego odcinka oka. Ta gałąź medycyny jest ściśle powiązana z optyką, która skupia się na badaniu natury światła. Optyk analizuje recepty wystawione przez okulistę, zajmuje się przygotowaniem opraw i dobiera soczewki kontaktowe, dbając o to, by wada wzroku nie uległa pogłębieniu.

Czym zajmuje się okulista?

Okulista w centrum medycznym Macromedica w Warszawie zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób oczu. Do jego zadań podczas konsultacji okulistycznej należy badanie ostrości widzenia, badanie dna oka, ostrości narządu wzroku oraz informowanie pacjentów o odpowiedniej higienie oczu. Specjalista w dziedzinie okulistyki wystawia też recepty, pokazuje, jak zakładać soczewki kontaktowe i udziela wskazówek pozwalających zadbać o zdrowie oczu.

Kiedy warto zgłosić się do okulisty dziecięcego w Warszawie?

Do okulisty warto zapisać się, jeżeli zauważamy któryś z poniższych objawów wad wzroku:

  • pojawienie się mroczków przed oczami
  • podwójne widzenie 
  • mrużenie oczu podczas czytania 
  • światłowstręt
  • ból oczodołu 
  • niedrożność dróg łzowych
  • nadmierne mruganie powieki
  • pogorszenie ostrości wzroku 
  • pieczenie gałki ocznej 

Wspólną cechą choroby spojówek, ciałka szklistego, nerwu wzrokowego i pozostałych schorzeń jest ból oczu i jego okolic, zadrażnienie powiek, przekrwienia, obrzęki  z obecnością wydzieliny. Często towarzyszy temu uczucie ciała obcego w oku, swędzenie i łzawienie. W chorobach oczu nierzadko pojawia się też przewlekła suchość objawiająca się zbyt małą produkcją łez. Konsultacja okulistyczna w centrum medycznym Macromedica pozwala na zaaplikowanie właściwego leczenia ukierunkowanego na korektę wady wzroku i ustąpienie dolegliwości bólowych.

Przyczyny chorób oczu

Upośledzenie widzenia powoduje obniżenie jakości życia w sferze społeczno-ekonomicznej i często prowadzi do marginalizacji osób, u których zdiagnozowano wadę wzroku. W związku z postępującym procesem starzenia się populacji oraz równoległym rozwojem społeczeństwa informacyjnego wykorzystującego teleinformatyczne zdobycze gospodarki cyfrowej sprawiają, że choroby oczu stają się coraz bardziej palącym problemem. Zaćma, jaskra, zwyrodnienie plamki żółtej, powikłania siatkówkowe związane z cukrzycą to najważniejsze przyczyny ślepoty. Dlatego też tak ważną rolę odgrywa regularna konsultacja okulistyczna połączona z wizytami kontrolnymi u okulisty, które można odbyć w klinice Macromedica. Odpowiednio wcześnie rozpoczęte leczenie jaskry czy zaćmy jest niezwykle ważne, by uchronić wzrok i nie dopuścić do uszkodzenia nerwu wzrokowego.

Lekarz okulista w Warszawie – konsultacja okulistyczna

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu kilku prywatnych specjalistów zajmujących się leczeniem chorób i wad narządu wzroku. Lekarze przyjmują osoby dorosłe i dzieci.

Okuliści dziecięcy w Warszawie:

Lek. Alicja Błażej- Waśkiewicz

Okulista dziecięcy

Serdecznie polecam wizyty u Pani Doktor. Ma bardzo dobre podejście do dzieci, jest spokojna, wizyta nie stresuje ani dziecka ani rodzica. Wszystko przebiegło sprawnie, Pani Doktor dokładnie wyjaśniła co będzie robiła. Sama jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z pediatrii i w mojej ocenie Pani Doktor jest świetnym specjalistą, który na pewno jest bardzo lubiany przez pacjentów i rodziców.

Pani Doktor Alicja jest uwielbiana przez dzieci i rodziców. Spokojnie odpowiada na wszystkie pytania rodziców, a jej podejście do pacjentów sprawia, że każdy wychodzi z gabinetu uśmiechnięty od ucha do ucha. Jest specjalistą, który poświęca całą swoją uwagę problemowi i nie zostawia rodziców “samych sobie”. Zawsze służy pomocą, a w razie potrzeby, kieruje do innych specjalistów.

Lek. Marek Łuczak 

Okulista dla dorosłych 

Szybka, trafna diagnoza. Pełen profesjonalizm i zaangażowanie.
Pan Doktor bardzo sympatyczny i pomocny. Ocena na 5+

Doktor Łuczak jest sympatycznym i konkretnym lekarzem – specjalistą z zakresu okulistyki. Każde jego badanie jest przeprowadzane sprawnie, a pacjent dostaje odpowiedź na każde, nurtujące go pytanie. Konsultacje są prowadzone na bardzo wysokim poziomie, dzięki czemu każdy pacjent czuje się zaopiekowany. Komputerowe badanie wzroku i pomiar ciśnienia śródgałkowego umożliwiają postawienie właściwej diagnozy i zaproponowanie skutecznej metody do leczenia chorób oczu.

Przygotowanie do wizyty z dzieckiem – okulista dziecięcy w Warszawie

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, pacjent niepełnoletni (do ukończenia 18 roku życia) musi przyjść na wizytę z rodzicem lub prawnym opiekunem. W przeciwnym razie wizyta nie będzie mogła się odbyć. 

Ponadto, ze względu na zagrożenie epidemiologiczne, prosimy, aby dziecku na wizycie towarzyszył tylko jeden rodzic. 

Szanowni Państwo
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości , w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Szanowni Państwo
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską , co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu w godzinach pracy placówki. Poza godzinami pracy Centrum do części lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

 

Zobacz artykuły: