Prywatny neurolog w Warszawie – Macromedica


Neurologia - Macromedica

 

Neurologia zajmuje się zaburzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Dziedzina ta skupia się przede wszystkim na chorobach, których podłożem są procesy wyniszczające nasz układ nerwowy. Obejmuje schorzenia mózgu, rdzenia kręgowego i nerwów obwodowych, a także układu autonomicznego (takie jak np. stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, choroby Alzheimera, zapalenie opon mózgowych czy zaburzenia otępienia z ciałami Lewy’ego).

Podstawową rolą układu nerwowego jest utrzymywanie homeostazy całego organizmu oraz regulowanie i koordynowanie czynności narządów wewnętrznych. Gdy jego praca zostanie zaburzona, wówczas mogą pojawić się różne niepokojące symptomy neurologiczne. Zalicza się do nich nie tylko zaburzenia czucia czy kłopoty ze snem, ale także bóle głowy, ograniczenie pola widzenia i problemy z motoryką. W przypadku ich wystąpienia wskazana jest konsultacja neurologiczna. Dokładny wywiad lekarski, badanie objawów oponowych i ocena odruchów pozwala lekarzowi na postawienie diagnozy lub skierowanie na dalszą diagnostykę.

Kiedy warto udać się do neurologa?

Warto umówić wizytę u neurologa, jeżeli zauważamy któreś z tych objawów:

 • spowolnienie ruchowe
 • drżenie rąk 
 • tiki
 • uczucie drętwienia i mrowienia
 • powtarzające się zaburzenia węchu, smaku, czucia, równowagi, mowy
 • zawroty głowy
 • omamy, urojenia
 • utrata pamięci, koncentracji 
 • powtarzające się, krótkotrwałe, utraty przytomności
 • osłabienie mięśni
 • silny ból szyi, karku, pleców

Lekarz neurolog

Centrum Medyczne Macromedica oferuje Państwu dostęp do lekarza specjalizującego się w zakresie neurologii. Neurolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów w różnym wieku. Można się do niego zgłosić w przypadku zespołów bólowych kręgosłupa, podejrzenia zespołów otępiennych, a także pojawienia się takich objawów jak zaburzenia pamięci, kłopoty z koncentracją, zaburzenia snu. Specjalista pomaga też osobom, u których wystąpił udar mózgu lub zdiagnozowano chorobę Alzheimera.

Dr n. med. Małgorzata Chodakowska- Żebrowska

Specjalista II stopnia w neurologii. 

Pierwszy raz byliśmy z wizytą u Pani doktor. Zrobiła na nas duże wrażenie jeżeli chodzi o posiadaną wiedzę i zaangażowanie w problem pacjenta. Jest osobą bardzo kompetentną. Na każde pytanie otrzymaliśmy rzeczową odpowiedź i dokładną informację na temat choroby i jej leczenia. Szczerze polecamy Panią doktor i będziemy dalej kontynuować u niej leczenie.

Dr Chodakowska- Żebrowska sprawia, że pacjenci zawsze wychodzą zadowoleni, pełni otuchy i nadziei na lepsze jutro. Pani Doktor wykazuje niezwykłe zaangażowanie w sprawę każdego pacjenta i nigdy nie zostawia go bez odpowiedzi na ważne pytania. Jej doświadczenie sprawia, że nie ma chorób związanych z układem nerwowym, którego leczenia bałaby się podjąć, co powoduje, że każdy pacjent obdarza ją wielkim zaufaniem.

W naszej placówce nie wykonujemy badań diagnostycznych takich jak np. TK, EEG, RM, MRI. 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza neurologa w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.