Lekarz ginekolog prywatnie w Warszawie

 Ginekologia - Macromedica

Ginekologia - Macromedica

Co to jest ginekologia?

Jest to dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem żeńskiego układu płciowego. Przykładowe problemy, z jakimi można zgłosić się do ginekologa, to: mięśniaki macicy, zaburzenia hormonalne, stany zapalne pochwy czy ostre zapalenie przydatków. W ramach tej gałęzi wyodrębniono następujące specjalizacje:

  • ginekologia endokrynologiczna – ginekolog endokrynolog skupia się na leczeniu pacjentek, u których zdiagnozowano choroby układu dokrewnego,
  • ginekologia onkologiczna – obejmująca leczenie chorób nowotworowych narządu rodnego u kobiet,
  • ginekologia estetyczna – mająca na celu poprawę wyglądu zewnętrznych organów płciowych,
  • ginekologia dziecięca – ginekolog dziecięcy koncentruje się na pracy z pacjentkami, które nie ukończyły osiemnastego roku życia.

Ponadto ginekologia jest ściśle związana z położnictwem. Specjaliści mający rozległą wiedzę w zakresie położnictwa sprawują opiekę nad kobietami w ciąży. Ze względu na stopień specjalizacji ginekolog położnik ocenia stan matki i dziecka, a w razie potrzeby zleca wykonanie dodatkowych badań. Regularne wizyty pozwalają wykryć wiele zagrożeń związanych z krwawieniem z pochwy, odklejającym się łożyskiem oraz z porodem przedwczesnym.

Czym zajmuje się ginekolog?

Ginekolog zajmuje się monitorowaniem zdrowia kobiecych narządów płciowych. Najczęstszą przyczyną konsultacji ginekologicznych są infekcje dróg rodnych, które objawiają się pieczeniem, swędzeniem oraz zaczerwienieniem pochwy. Nieleczone mogą prowadzić do poważnych konsekwencji, w tym nawet do kłopotów z płodnością, dlatego nie należy ich bagatelizować. W zakresie kompetencji tego specjalisty znajduje się leczenie chorób wenerycznych takich jak chlamydioza, kiła, rzęsistkowica czy opryszczka narządów płciowych. Ginekolog położnik specjalizuje się natomiast w prowadzeniu kobiet w ciąży oraz wykonywaniu badań profilaktycznych np. cytologii.

Kiedy warto zgłosić się do ginekologa w Warszawie?

Do ginekologa regularnie powinna uczęszczać każda kobieta. Do umówienia wizyty powinny skłonić różne niepokojące objawy np. doświadczanie nieregularnych lub bolesnych miesiączek. Ból podczas menstruacji może być spowodowany nie tylko przez zaburzenia hormonalne czy wady anatomiczne, ale także przez długotrwały stan zapalny w obrębie dróg rodnych. Konsultacja ginekologiczna jest wskazana także w przypadku wykrycia podejrzanych zmian w piersiach. Niekiedy wyczuwalne zgrubienia są rezultatem zaburzeń hormonalnych, ale mogą też świadczyć o poważnej chorobie. Dlatego nie należy zwlekać z wizytą. Zatrudnieni przez nas lekarze specjalizują się też w leczeniu niepłodności, która może być wywołana między innymi przez torbiele, niedrożność jajników czy przez mięśniaki macicy.

Dodatkowo każdy z naszych ginekologów położników zajmuje się prowadzeniem ciąży, dlatego zapraszamy na konsultacje ginekologiczne do zlokalizowanego w Warszawie Centrum Medycznego Macromedica przyszłe mamy. Również po urodzeniu należy zgłosić się na wizytę kontrolną, w której lekarze specjaliści z zakresu położnictwa i ginekologii sprawdzą, czy nie występują  niepokojące objawy medyczne.

Regularna konsultacja ginekologiczna – waży element profilaktyki i zdrowia seksualnego

Jednym z istotnych elementów profilaktyki zdrowotnej u kobiet jest regularne (przynajmniej raz w roku) odbywanie wizyt kontrolnych u lekarza ginekologa. Cykliczne badania to odpowiedzialność za własne zdrowie. Konsultacja ginekologiczna składa się z dwóch etapów: wywiadu lekarskiego oraz badania na fotelu. W trakcie wizyty profilaktycznej lekarz ocenia stan zdrowia narządu rodnego. Do poradni powinny systematycznie zgłaszać się kobiety między szesnastym a osiemdziesiątym rokiem życia. W celu zwiększenia zadowolenia pacjentek Centrum Medyczne Macromedica zlokalizowane w Warszawie wyposażone jest w nowoczesne urządzenia diagnostyczno-analityczne.

Regularne odwiedziny u specjalisty w zakresie ginekologii i położnictwa oraz endokrynologii ginekologicznej pozwalają na wykrycie wielu schorzeń układu rozrodczego (np. zespołu policystycznych jajników, torbiele jajników) oraz stanów zapalnych pochwy spowodowanych infekcjami wirusowymi, bakteryjnymi i grzybiczymi. Ponadto konsultacje ginekologiczne dają możliwość wczesnego zdiagnozowania zmian nowotworowych rozwijających się w obrębie narządu rodnego. Kiedy pojawiają się objawy choroby takie jak krwawienia z pochwy, cuchnąca wydzielina czy bóle podbrzusza, w wielu przypadkach jest za późno na radykalne leczenie. Na takie badanie należy zgłaszać się przynajmniej raz w roku.

Jak wygląda badanie i konsultacja ginekologiczna w prywatnym gabinecie ginekologicznym?

Elementami rutynowego badania w trakcie konsultacji ginekologicznej są następujące czynności:

  • wywiad związany z dolegliwościami (np. zaburzenia miesiączkowania), charakterem życia seksualnego, stosowaniem antykoncepcji,
  • oględziny wziernikowe pochwy i szyjki macicy,
  • palpacyjne badanie piersi,
  • ultrasonografia.

W ramach wizyty naszym pacjentkom oferujemy również założenie (usunięcie) wkładki antykoncepcyjnej, analizę drożności jajowodów, USG ciąży oraz badanie cytologiczne. Systematyczna konsultacja ginekologiczna, którą zapewnia Centrum Medyczne Macromedica z Warszawy, pozwala na wykrycie niepokojących objawów mogących zagrażać zdrowiu i życiu, w tym pod kątem chorób nowotworowych. Przykładowo, systematyczne dokonywanie wymazów cytologicznych u kobiet pozwala na wykrycie wczesnych zmian przedrakowych i wdrożenie skutecznego leczenia.

Lekarz ginekolog Warszawa

W ramach specjalizacji Centrum Medyczne Macromedica oferuje prywatne wizyty u kilku lekarzy ginekologów, w tym lekarzy diagnozujących i leczących endometriozę.

 

Dr n. med. Tomasz Songin

Jestem bardzo szczęśliwa że to właśnie Pan doktor mnie leczy, powodów jest wiele ale najważniejsze to profesjonalizm, empatia, zrozumienie, świetny kontakt z pacjentem, bardzo wysoka kultura osobista, każda wizyta to 100% zaangażowania.

Dodam że bardzo cenię także cudowny spokój jaki panuje podczas całego spotkania.

Lekarz ginekolog jest absolwentem Akademii Medycznej w Poznaniu, który pacjentce poświęca maksimum swojej uwagi. Doktor nauk medycznych, jeden z najlepszych specjalistów od endometriozy w Polsce, poradzi sobie nawet z najcięższymi przypadkami. Każda pacjentka wychodząca z gabinetu czuje się zaopiekowana i spokojna o swój stan zdrowia. Dr Songin konsultuje, wykonuje USG ginekologiczne oraz inne badania z zakresu specjalizacji (np. cytologię, badanie drożności jajowodów i inne).

 

Lek. Alicja Hoszowska 

W trakcie wizyty Pani Doktor zebrała bardzo szczegółowy wywiad i poświęciła dużo uwagi, aby zdiagnozować mój problem. Udzielała odpowiedzi na szereg moich pytań w zrozumiały dla mnie sposób. Zaproponowała kilka wariantów leczenia. Na koniec wizyty dopytywała czy coś jeszcze jest dla mnie niejasne i czy mam dodatkowe pytania.

Dr Alicja Hoszowska  jest absolwentką Akademii Medycznej w Białymstoku i lekarzem ginekologiem z powołania. W zrozumiały sposób tłumaczy każdą kwestię i zawsze odpowiada na każde pytanie swoich pacjentek. Swoją wiedzę wykorzystuje w sposób kompleksowy, nie zostawia pacjentek bez rozwiązania ich problemu. Ma również szeroką wiedzę z zakresu endometriozy. Lek. Alicja Hoszowska konsultuje, wykonuje USG ginekologiczne oraz inne badania z zakresu swojej specjalizacji (np. cytologię, badanie drożności jajowodów i inne).

 

Lek. Agata Mandes

Pani doktor super profesjonalna, empatyczna a przy tym konkretna i rzeczowa, badania przeprowadzone sprawnie. Diagnoza postawiona, objaśniona oraz od razu zaproponowano drogę działania, Szczerze polecam

Lek. Agata Mandes prowadzi swoje wizyty w sposób zwięzły i konkretny. Pacjentki obdarza dużym profesjonalizmem, a jednocześnie opieką, tak, że każda z Pań czuje się zaopiekowana. Dr Mandes – absolwentka Wydziału Lekarskiego Akademii Medycznej w Warszawie – zajmuje szeregiem problemów, od doboru antykoncepcji, przez badania profilaktyczne, po prowadzenie ciąży. Do dr Mandes można zapisać się na konsultacje, USG ginekologiczne, ale także inne badania z zakresu ginekologii. 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza ginekologa w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

Szanowni Państwo,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica / opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości, w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy, iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań, aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak wykazujemy się indywidualnym podejściem, a każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską, co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu, 784 000 159 oraz 22 841 06 79, w godzinach pracy placówki.
Poza godzinami pracy Centrum do większości lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

 

Serdecznie zapraszamy

 

Zobacz artykuły:

Umów się na wizytę


Dr n. med. Katarzyna Suchta

Dr n. med. Katarzyna Suchta

Specjalista Położnictwa i  Ginekologii, Endokrynologii, Psycholog

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Wydziału Psychologii Uniwersytetu SWPS w Warszawie.


Dowiedz się więcej...

Lek. Justyna Milewska

Lek. Justyna Milewska

Specjalista położnictwa i ginekologii

Absolwentka Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Szkolenie specjalizacyjne odbyła w Klinice Ginekologii Onkologicznej i Położnictwa CMKP im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.


Dowiedz się więcej...

Lek. Marta Andziak

Lek. Marta Andziak

Specjalista położnictwa i ginekologii

Specjalistka położnictwa i ginekologii. W trakcie szkolenia specjalizacyjnego z seksuologii. Ukończyła Akademię Medyczną w Warszawie.


Dowiedz się więcej...

Lek. Alicja Hoszowska

Lek. Alicja Hoszowska

Specjalista położnictwa i ginekologii, ginekologii onkologicznej

Specjalista położnictwa i ginekologii. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku. Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w Szpitalu Specjalistycznym "Inflancka" w Warszawie oraz Szpitalu im. prof. W. Orłowskiego w Warszawie.


Dowiedz się więcej...