USG Doppler w Warszawie – Macromedica

 Badanie USG Doppler - Macromedica

Badanie USG Doppler - Macromedica

 

USG Doppler to jedno z najważniejszych badań w diagnostyce układu żylnego oraz tętniczego. Jest to badanie nieinwazyjne, może być wykonywane u wszystkich, nawet u kobiet w ciąży. Dzięki niemu, możliwe jest wykrycie nawet bardzo dobrych zmian i schorzeń, ponadto dostarcza wielu ważnych informacji o stanie naczyń krwionośnych pacjenta. Umożliwia to wdrożenie najskuteczniejszego leczenia. USG Doppler jest badaniem przedstawiającym przepływ krwi przez żyły i tętnice w czasie rzeczywistym. Dodatkowo lekarz może odczytać prędkość i kierunek jej przepływu.

Kiedy należy wykonać USG Doppler?

USG wykorzystujące efekt Dopplera koniecznie należy wykonać jeśli:

– obserwujemy przewlekły ból kończyny dolnej (często w okolicy podudzia),

– odczuwamy ból kończyn górnej (obręcz barkowa, opuchnięcia dłoni i zasinienia kończyn),

– dręczą nad zawroty głowy,

– posiadamy kłopoty z równowagą i szumem w uszach.

Co można zbadać USG dopplerowskim?

Badanie dopplerowskie ma wiele zastosowań i bywa nieocenione w wykrywaniu niektórych schorzeń, które nieleczone często mogą stać się przyczyną innych chorób. Stosowane w Centrum Medycznym Macromedica w Warszawie USG doppler pozwala zbadać:

  • żyły kończyn górnych i dolnych (zalecane min. osobom z żylakami),
  • tętnice (badania  określa, czy i gdzie doszło do zmian miażdżycowych),
  • wykrywanie i monitorowanie tętniaków
  • przetoki dializacyjne
  • naczynia nerki przeszczepionej

Podstawowe zadania USG Doppler

Badanie ma na celu wykrycie wielu zmian w obszarze układu żylnego oraz tętniczego, a w szczególności:

– wykrycie zmian miażdżycowych w tętnicach;

– wykrycie tętniaków,

– wykrycie choroby niedokrwiennej,

-Dodatkowo, zadaniem badania jest cena stopnia zwężenia miażdżycowego w naczyniach tętniczych, a także ocenia stopnia niedokrwienia tkanek obwodowych i ocena szerokości naczyń.

Nasza przychodnia zatrudnia specjalistów, którym możesz zaufać. Pracujemy wyłącznie z wykorzystaniem najnowszego sprzętu, co przyczynia się do szybkiego i dokładnego wykrywania wszelkich, nawet najdrobniejszych defektów, dzięki czemu natychmiast możemy wdrożyć odpowiednie leczenie. Warto pamiętać, że szybka i wczesna diagnostyka znacznie zwiększa możliwość pełnego powrotu do zdrowia!

Jeżeli cierpią Państwo na ww. bóle kończyn dolnych lub górnych wraz z dodatkowymi objawami, tj. zawroty głowy czy problemy z zachowaniem równowagi, nie warto czekać na ich pogłębianie! Wczesna diagnostyka jest niezwykle ważna! Zapraszamy do umówienia się na badanie!

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica