USG ciąży

 Badanie USG ciąży - Macromedica

Badanie USG ciąży - Macromedica

Ciąża jest wyjątkowym czasem w życiu kobiety. W tym okresie powinna ona monitorować stan zdrowia nie tylko własny, ale również swojego nienarodzonego jeszcze dziecka. Dlatego tak ważne jest, aby regularnie przeprowadzane były badania USG, które pozwalają określić, czy ciąża przebiega właściwie, a rozwój dziecka jest prawidłowy.

Badanie USG w czasie ciąży

W gabinecie Macromedica w Warszawie, podczas badania USG w czasie ciąży, lekarz prowadzący ma możliwość ustalić m.in.:

  • Obecność i lokalizację jaja płodowego; obecność pęcherzyka ciążowego; obecność i liczbę zarodków
  • Stan narządów rodnych
  • Wiek ciąży
  • Budowę i rozwój płodu
  • Położenie łożyska
  • Ilość płynu owodniowego
  • I inne

W prawidłowo rozwijającej się ciąży, badanie ultrasonograficzne powinno zostać wykonane minimum trzy razy. Jednak dla przyszłej mamy takie badanie często daje wiele radości i przyjemności z obserwowania rozwijającego się dziecka i nie ma przeciwwskazań, aby wykonywane było ono w każdym miesiącu podczas wizyt kontrolnych u lekarza prowadzącego.

Bardzo ważnym jest, aby lekarz wykonujący USG ciąży dysponował dokładnym i nowoczesnym sprzętem, który pozwoli na szybką i trafną diagnostykę.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica