Lekarz ortopeda prywatnie w Warszawie – Macromedica

 Lekarz ortopeda - Macromedica

Lekarz ortopeda - Macromedica

Czym się zajmuje ortopeda?

Lekarz ortopeda specjalizuje się w rozpoznawaniu i leczeniu chorób narządu ruchu, stawów, mięśni i więzadeł.

Konsultacja ortopedyczna – kiedy warto zgłosić się do ortopedy?

Warto umówić wizytę u lekarza ortopedy, jeżeli zauważymy któryś z poniższych objawów:

 • wady wrodzone 
 • zmiany związane z przeciążeniem, zwyrodnieniem, zwichnięciem stawów
 • schorzenia kręgosłupa
 • wady postawy
 • przebyte złamania i urazy
 • stany zapalne
 • nowotwory kości 

Schorzenia narządów ruchu – cele leczenia ortopedycznego

Jednym z najczęściej występujących dysfunkcji narządów ruchu są zmiany o charakterze zwyrodnieniowym. Częstotliwość tych schorzeń wzrasta wraz z wiekiem. Szacuje się, że ponad połowa społeczeństwa w wieku powyżej 60. roku życia zmaga się ze skutkami tej choroby. Badania z zakresu ortopedii i traumatologii pokazują, że początkowo dochodzi do niewielkich zaburzeń w mechanice stawów, osłabienia siły poszczególnych grup mięśniowych i stopniowego ograniczenia lokomocji.  W momencie pojawienia się pierwszych zmian w obrębie chrząstki stawowej brak jest dolegliwości bólowych, a rozpoznanie zmian chorobowych może być dokonane tylko przy użyciu diagnostyki obrazowej (USG, RTG, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny), której wykonanie może zlecić lekarz ortopeda z Centrum Medycznego Macromedica zlokalizowanego w Warszawie.

Wczesne rozpoznanie choroby pozwala na wdrożenie odpowiedniej kuracji, skrócenie czasu rehabilitacji, przyspieszenie powrotu do zdrowia i zredukowanie do minimum skutków schorzenia. Celem terapii jest zachowanie, skorygowanie i przywrócenie zaburzonej funkcji narządu ruchu, a w przypadku, kiedy jest to niemożliwe – maksymalne ograniczenie szkodliwych skutków konkretnej dysfunkcji. W Warszawie lekarz ortopeda wdroży właściwy plan leczenia uwzględniający takie kwestie jak wiek pacjenta, stopień jego aktywności fizycznej oraz jego oczekiwania.

Rodzaje leczenia ortopedycznego

Klasyczny i powszechnie znany podział leczenia obejmuje dwa rodzaje postępowania, jakie może zalecić lekarz ortopeda: nieoperacyjne i operacyjne. Pierwsza strategia zwana inaczej zachowawczą obejmuje m.in.:

 • metody zachowawcze: unieruchomienia zewnętrzne (np. gipsowe gorsety, elastyczne ortezy usztywniające),
 • aparaty ortopedyczne o charakterze odciążającym stabilizującym i korygującym,
 • wyciągi,
 • blokady i nakłucia,
 • fizjoterapię,
 • osteopatię i chiropraktykę.

Lekarz ortopeda – konsultacje ortopedyczne

W ramach specjalizacji ortopedii i traumatologii Centrum Medyczne Macromedica oferuje Państwu trzech, prywatnych i doświadczonych specjalistów.

Lek. Marek Rybarczyk 

Specjalista ortopeda, zajmuje się jedynie schorzeniami kręgosłupa

Podczas wizyty lekarz sprawnie zdiagnozował przyczynę bólu, w przystępny, prosty sposób wytłumaczył na czym polega problem i zaproponował sposób leczenia, a następnie ukierunkował proces rehabilitacji. Pozbycie się bólu pleców promieniującego aż do kolana i łydki lewej nogi pozwoliło mi na powrót do aktywnego życia. Super specjalista w dziedzinie ortopedii i neurochirurgii.

Specjalista ortopedii Marek Rybarczyk jest absolwentem  Akademii Medycznej w Warszawie i specjalizuje się w leczeniu chorób związanych z kręgosłupem. W naszej placówce zajmuje się konsultacjami podczas których otacza swoich pacjentów troską i zrozumieniem. Trafnie diagnozuje problem i wytycza dalszą ścieżkę leczenia.

Lek. Paweł Michalski

Specjalista ortopeda, zajmuje się schorzeniami narządu ruchu 

Wspaniały z profesjonalnym podejściem lekarz. Polecam. Moja mama zgłosiła się do niego z zwyrodnieniem stawu kolanowego. Po wnikliwym badaniu dr skierował ją na artroskopie. Mama czuje się świetnie.

Doktor Michalski jest absolwentem  Akademii Medycznej w Warszawie i specjalistą od problemów związanych z narządem ruchu. W CM Macromedica przeprowadza konsultacje, podczas których całą swoją uwagę skupia na problemie i nie zostawia pacjenta bez odpowiedzi na nurtujące go pytania. 

Lek. Miłosz Durka

Specjalista ortopeda, zajmuje się schorzeniami narządu ruchu 

Wspaniały z profesjonalnym podejściem lekarz. Polecam. Moja mama zgłosiła się do niego z zwyrodnieniem stawu kolanowego. Po wnikliwym badaniu dr skierował ją na artroskopie. Mama czuje się świetnie.

Doktor Durka jest absolwentem Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W CM Macromedica przeprowadza konsultacje, podczas których wykonuje badanie USG. Zajmuje się również wykonywaniem iniekcji z użyciem kwasu hialuronowego oraz blokad stawów. 

 

Bardzo polecam, świetny lekarz! Męczyłam się z uporczywymi bólami kolan, żaden onny lekarz nie mógł mi pomóc. Otrzymywałam niepotrzebne leki i nietrafne porady. Po wizycie u lekarza Durki i jego zaleceniach bol minął i znów mogę w pełni cieszyć się życiem!

Pan Doktor Miłosz to świetny profesjonalista i specjalista a zarazem przemiły człowiek. Doradził mi skutecznie jak rozwiązać swój problem zdrowotny szybko i sprawnie, zarazem utrzymując świetną atmosferę w gabinecie. Na pewno będę chciał go odwiedzić ponownie!

Polecam z całego serca! Dr. Durka uporał się z nawracającym bólem nadgarstka, na który inny ortopeda rozkładał ręce. Widać, że posiada dużą wiedzę i chętnie dzieli się nią z pacjentem. Profesjonalnie, rzeczowo, i sympatycznie – raz jeszcze dziękuje za pomoc!

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza ortopedy specjalisty z zakresu traumatologii narządu ruchu w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

 

Szanowni Państwo
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości , w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Szanowni Państwo
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską , co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu w godzinach pracy placówki. Poza godzinami pracy Centrum do części lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00 oraz w soboty od 8.00 do 12.00.

Serdecznie zapraszamy

 

Zobacz artykuły:

Umów się na wizytę