Chirurg naczyniowy w Warszawie

 Chirurgia naczyniowa - Macromedica

Chirurgia naczyniowa - Macromedica

 

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z żyłami i tętnicami. Schorzenia naczyń krwionośnych i patologiczne zmiany w obrębie układu naczyniowego od wielu lat są odpowiedzialne za problemy pacjentów. Jest to związane ze starzeniem się społeczeństwa, nieprawidłowym sposobem odżywiania oraz z prowadzeniem mało aktywnego stylu życia. U podstaw wielu jednostek chorobowych leży osłabiony przepływ krwi, który może być spowodowany nadciśnieniem tętniczym, nagromadzeniem blaszek miażdżycowych lub upośledzeniem funkcji zastawek w żyłach powierzchownych i głębokich. Czynnikami ryzyka zwiększającymi wystąpienie chorób naczyń krwionośnych są uwarunkowania genetyczne oraz przebyte zabiegi operacyjne.

Co to jest chirurgia naczyniowa?

Chirurgia naczyniowa jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń dotyczących niewłaściwego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Ze względu na swój charakter wymaga ścisłej współpracy z wieloma innymi obszarami. Z tego powodu chirurdzy naczyniowi bardzo często współdziałają z takimi specjalistami jak chirurg ogólny, kardiolog, neurolog itp. Ich zadaniem jest leczenie powikłań i następstw schorzeń, których postępujący charakter powoduje pogłębianie się objawów niedokrwienia oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Specjaliści z zakresu chirurgii naczyniowej ponadto zlecają przeprowadzanie różnych badań, które pozwalają ocenić zmiany w obrębie układu naczyniowego i ułatwiają postawienie trafnej diagnozy. Do podstawowych narzędzi diagnostycznych należy ultrasonografia dopplerowska, która daje możliwość zmierzenia przepływu krwi w naczyniach w kończynach dolnych i górnych.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza chirurgii naczyniowej?

Do lekarza chirurgii naczyniowej warto się umówić, kiedy zauważamy któryś z poniższych problemów:

 • zespół stopy cukrzycowej
 • zatory żył
 • przewlekłe owrzodzenia żylne,
 • zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych lub dolnych,
 • puchnięcie w okolicy kostek,
 • choroby tętnic szyjnych,
 • zmiany miażdżycowe,
 • nowotwory układu naczyniowego
 • żylaki

Z pomocy chirurga naczyniowego można również skorzystać w sytuacji, kiedy na skórze pojawią się rozszerzone naczynia krwionośne lub sine przebarwienia. Takie objawy mogą wskazywać na utrudniony przepływ krwi. Niewydolność krążenia to jeden z częstszych problemów z zakresu chirurgii ogólnej, który może być rezultatem niewydolności serca lub całego układu krążeniowego. Rolą chirurgów naczyniowych jest wczesne wykrycie tej nieprawidłowości i wdrożenie dopasowanego postępowania terapeutycznego. Inne symptomy mogące wskazywać na kłopoty z układem naczyniowym to powracające drętwienie, zaczerwienienie skóry oraz ból, który może świadczyć o niedostatecznym dokrwieniu tkanek. W takiej sytuacji zaleca się, aby nie zwlekać z wizytą, tylko jak najszybciej umówić się z chirurgiem naczyniowym. Każdy z powyższych objawów może świadczyć o problemach z układem krążeniowym.

Jak przebiega konsultacja u chirurga naczyniowego?

Na wizytę warto przynieść ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Podczas konsultacji chirurg naczyniowy przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie zapoznaje się ze zmianami widocznymi gołym okiem. Wykonuje też badanie USG Doppler, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Przy jego pomocy może ocenić szczegółowy stan żył i tętnic, a następnie określić kierunek dalszych działań. Pomaga ono także w zakwalifikowaniu pacjenta do ewentualnych zabiegów takich jak skleroterapia piankowa, ablacja czy miniflebektomia. Polegają one głównie na udrożnieniu żył, poszerzeniu ich światła oraz usunięciu patologicznych zmian. Gdy choroba jest zaawansowana, lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego. Chirurg naczyniowy może też skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne, które ułatwią postawienie diagnozy i wybranie odpowiedniej metody terapeutycznej.

Lekarz chirurg naczyniowy Warszawa

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu dwóch doświadczonych specjalistów.

Dr n. med. i n. o zdr. Dawid Siemieniuk

Specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej.

Pan doktor, rozwiał wszelkie moje obawy, poinformował na co należy w przyszłości zwracać ewentualną uwagę, udzielił również porad. Leczenie w moim przypadku nie było konieczne aczkolwiek jak żaden inny lekarz ponformowal i profilaktyce. Odpowiadał na wszelkie pytania, bardzo cierpliwie i wyczerpująco.
Szczerze polecam

 

Przy każdej okazji dziękuję, że w końcu trafiłem na takiego lekarza – fachowiec to dość oczywiste. Ale do tego jest jeszcze empatyczny, uśmiechnięty i spokojny – co na niektórych nerwowych i „bojących się” medycyny na pewno wpływa kojąco. Dwukrotnie operował moje wyrośnięte ponad miarę żylaki (na jednej i drugiej nodze). Miałem złe doświadczenia z leczenia żylaków metodą laserową – on naprawił to, co tamten zepsuł.
Jednym słowem – chcą Państwo mieć dobrą poradę a potem dobrze zrobioną robotę chirurgiczną – radzę wybrać dr Siemieniuka.

 

Lek. Andrzej Płoński chirurg naczyniowy zatrudniony przez Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie

W trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej w Warszawie.

Profesjonalnie podejście, szybka diagnoza, szczegółowe omówienie choroby, zalecenia co dalej należy zrobić.

Profesjonalne podejście – takie opinie słychać najczęściej po wizytach u dr Płońskiego.
Specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, przechodzi do diagnozy i dokładnie tłumaczy pacjentowi, w czym tkwi problem i jak można temu zaradzić.

Lek. Andrzej Płoński posiada uprawnienia do wykonywania badania USG Doppler. Tym samym oferujemy Państwu możliwość umówienia się na:

 • konsultację chirurga naczyniowego
 • USG Doppler żył/ tętnic kończyn dolnych
 • USG Doppler żył/ tętnic kończyn górnych
 • USG Doppler żył/ tętnic szyjnych

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza chirurgii naczyniowej w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

Szanowni Państwo
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzica/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości, w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy, iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań, aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak wykazujemy się indywidualnym podejściem, a każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską, co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu, 784 000 159 oraz 22 841 06 79, w godzinach pracy placówki.
Poza godzinami pracy Centrum do większości lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy

 

Zobacz artykuły:

Umów się na wizytę