Chirurg naczyniowy w Warszawie

 Chirurgia naczyniowa - Macromedica

Chirurgia naczyniowa - Macromedica

 

Czym zajmuje się chirurg naczyniowy?

Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń związanych z żyłami i tętnicami. Choroby naczyń krwionośnych i patologiczne zmiany w obrębie układu naczyniowego od wielu lat są odpowiedzialne za problemy pacjentów. Jest to związane ze starzeniem się społeczeństwa, nieprawidłowym sposobem odżywiania czy z prowadzeniem mało aktywnego stylu życia. Chirurgia naczyniowa jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny, która wymaga ścisłej współpracy z wieloma innymi obszarami. Z tego względu chirurdzy naczyniowi bardzo często współdziałają z takimi specjalistami jak chirurg ogólny, kardiolog, neurolog itp. Ich zadaniem jest leczenie powikłań i następstw schorzeń, których postępujący charakter powoduje pogłębianie się objawów niedokrwienia oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza chirurgii naczyniowej?

Do lekarza chirurgii naczyniowej warto się umówić, kiedy zauważamy któryś z poniższych problemów:

 • zespół stopy cukrzycowej
 • zatory żył
 • zaburzenia czucia w kończynach dolnych
 • puchnięcie kończyn
 • choroby tętnic szyjnych,
 • zmiany miażdżycowe
 • choroby nowotworowe układu naczyniowego
 • żylaki

Z pomocy chirurga naczyniowego można również skorzystać w sytuacji, kiedy na skórze pojawią się rozszerzone naczynia krwionośne lub sine przebarwienia. Takie objawy mogą wskazywać na utrudniony przepływ krwi. Niewydolność krążenia to jeden z częstszych problemów z zakresu chirurgii ogólnej, który może być rezultatem niewydolności serca lub całego układu krążeniowego. Rolą chirurgów naczyniowych jest wczesne wykrycie tej nieprawidłowości i wdrożenie dopasowanego postępowania terapeutycznego.

Jak przebiega konsultacja u chirurga naczyniowego?

Podczas wizyty chirurg naczyniowy przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie zapoznaje się ze zmianami widocznymi gołym okiem. Wykonuje też badanie USG Doppler, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Przy jego pomocy może ocenić szczegółowy stan żył i tętnic, a następnie określić kierunek dalszych działań. Pomaga ono także w zakwalifikowaniu pacjenta do ewentualnych zabiegów takich jak skleroterapia piankowa, ablacja czy miniflebektomia.

Lekarz chirurg naczyniowy Warszawa

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu świetnego i doświadczonego specjalistę.

Lek. Kamil Stępkowski chirurg naczyniowy zatrudniony przez Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie

Specjalista chirurgii naczyniowej w Warszawie.

Profesjonalne, uprzejme podejście, lekarz wziął pod uwagę całą historię choroby przy badaniu, dokładnie wyjaśnił co i jak. Bardzo doceniam zaangażowanie i empatię podczas wizyty.

Lekarz z powołania – takie opinie słychać najczęściej po wizytach u dr Stępkowskiego.
Specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, przechodzi do diagnozy i dokładnie tłumaczy pacjentowi, w czym tkwi problem i jak można temu zaradzić.

Lek. Kamil Stępkowski posiada uprawnienia do wykonywania badania USG Doppler. Tym samym oferujemy Państwu możliwość umówienia się na:

 • konsultację chirurga naczyniowego
 • USG Doppler żył/ tętnic kończyn dolnych
 • USG Doppler żył/ tętnic kończyn górnych
 • USG Doppler żył/ tętnic szyjnych

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza chirurgii naczyniowej w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

Umów się na wizytę


Lek. Kamil Stępkowski

Lek. Kamil Stępkowski

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej

Specjalista chirurgii ogólnej i naczyniowej. Wiedzę zdobywał na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Obecnie związany jest z Centralnym Szpitalem Klinicznym przy ul....


Dowiedz się więcej...