Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Dowiedz się więcej...
Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z żyłami i tętnicami. Schorzenia naczyń krwionośnych i patologiczne zmiany w obrębie układu naczyniowego od wielu lat są odpowiedzialne za problemy pacjentów. Jest to związane ze starzeniem się społeczeństwa, nieprawidłowym sposobem odżywiania oraz z prowadzeniem mało aktywnego stylu życia. U podstaw wielu jednostek chorobowych leży osłabiony przepływ krwi, który może być spowodowany nadciśnieniem tętniczym, nagromadzeniem blaszek miażdżycowych lub upośledzeniem funkcji zastawek w żyłach powierzchownych i głębokich. Czynnikami ryzyka zwiększającymi wystąpienie chorób naczyń krwionośnych są uwarunkowania genetyczne oraz przebyte zabiegi operacyjne.
Chirurgia naczyniowa jest interdyscyplinarną dziedziną medycyny, która zajmuje się diagnozowaniem oraz leczeniem schorzeń dotyczących niewłaściwego funkcjonowania naczyń krwionośnych. Ze względu na swój charakter wymaga ścisłej współpracy z wieloma innymi obszarami. Z tego powodu chirurdzy naczyniowi bardzo często współdziałają z takimi specjalistami jak chirurg ogólny, kardiolog, neurolog itp. Ich zadaniem jest leczenie powikłań i następstw schorzeń, których postępujący charakter powoduje pogłębianie się objawów niedokrwienia oraz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla życia i zdrowia. Specjaliści z zakresu chirurgii naczyniowej ponadto zlecają przeprowadzanie różnych badań, które pozwalają ocenić zmiany w obrębie układu naczyniowego i ułatwiają postawienie trafnej diagnozy. Do podstawowych narzędzi diagnostycznych należy ultrasonografia dopplerowska, która daje możliwość zmierzenia przepływu krwi w naczyniach w kończynach dolnych i górnych.
Do lekarza chirurgii naczyniowej warto się umówić, kiedy zauważamy któryś z poniższych problemów:
Z pomocy chirurga naczyniowego można również skorzystać w sytuacji, kiedy na skórze pojawią się rozszerzone naczynia krwionośne lub sine przebarwienia. Takie objawy mogą wskazywać na utrudniony przepływ krwi. Niewydolność krążenia to jeden z częstszych problemów z zakresu chirurgii ogólnej, który może być rezultatem niewydolności serca lub całego układu krążeniowego. Rolą chirurgów naczyniowych jest wczesne wykrycie tej nieprawidłowości i wdrożenie dopasowanego postępowania terapeutycznego. Inne symptomy mogące wskazywać na kłopoty z układem naczyniowym to powracające drętwienie, zaczerwienienie skóry oraz ból, który może świadczyć o niedostatecznym dokrwieniu tkanek. W takiej sytuacji zaleca się, aby nie zwlekać z wizytą, tylko jak najszybciej umówić się z chirurgiem naczyniowym. Każdy z powyższych objawów może świadczyć o problemach z układem krążeniowym.
Na wizytę warto przynieść ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Podczas konsultacji chirurg naczyniowy przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie zapoznaje się ze zmianami widocznymi gołym okiem. Wykonuje też badanie USG Doppler, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Przy jego pomocy może ocenić szczegółowy stan żył i tętnic, a następnie określić kierunek dalszych działań. Pomaga ono także w zakwalifikowaniu pacjenta do ewentualnych zabiegów takich jak skleroterapia piankowa, ablacja czy miniflebektomia. Polegają one głównie na udrożnieniu żył, poszerzeniu ich światła oraz usunięciu patologicznych zmian. Gdy choroba jest zaawansowana, lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego. Chirurg naczyniowy może też skierować pacjenta na dalsze badania diagnostyczne, które ułatwią postawienie diagnozy i wybranie odpowiedniej metody terapeutycznej.
W ramach specjalizacji oferujemy Państwu dwóch doświadczonych specjalistów.
Specjalista chirurgii ogólnej, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej.
Pan doktor, rozwiał wszelkie moje obawy, poinformował na co należy w przyszłości zwracać ewentualną uwagę, udzielił również porad. Leczenie w moim przypadku nie było konieczne aczkolwiek jak żaden inny lekarz ponformowal i profilaktyce. Odpowiadał na wszelkie pytania, bardzo cierpliwie i wyczerpująco.
Szczerze polecam
Przy każdej okazji dziękuję, że w końcu trafiłem na takiego lekarza – fachowiec to dość oczywiste. Ale do tego jest jeszcze empatyczny, uśmiechnięty i spokojny – co na niektórych nerwowych i „bojących się” medycyny na pewno wpływa kojąco. Dwukrotnie operował moje wyrośnięte ponad miarę żylaki (na jednej i drugiej nodze). Miałem złe doświadczenia z leczenia żylaków metodą laserową – on naprawił to, co tamten zepsuł.
Jednym słowem – chcą Państwo mieć dobrą poradę a potem dobrze zrobioną robotę chirurgiczną – radzę wybrać dr Siemieniuka.
W trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej w Warszawie.
Profesjonalnie podejście, szybka diagnoza, szczegółowe omówienie choroby, zalecenia co dalej należy zrobić.
Profesjonalne podejście – takie opinie słychać najczęściej po wizytach u dr Płońskiego.
Specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, przechodzi do diagnozy i dokładnie tłumaczy pacjentowi, w czym tkwi problem i jak można temu zaradzić.
Lek. Andrzej Płoński posiada uprawnienia do wykonywania badania USG Doppler. Tym samym oferujemy Państwu możliwość umówienia się na:
Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza chirurgii naczyniowej w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.
Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu, 784 000 159 oraz 22 841 06 79, w godzinach pracy placówki.
Poza godzinami pracy Centrum do większości lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.
Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.
Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.
Serdecznie zapraszamy
Ordynator Oddziału Chirurgii Ogólnej, Naczyniowej i Onkologicznej w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym w Warszawie.
Dowiedz się więcej...
Specjalista chirurgii, w trakcie specjalizacji z chirurgii naczyniowej. Absolwent Wydziału Lekarskiego Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku.
Dowiedz się więcej...
Chirurg naczyniowy, ultrasonografista, absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
Dowiedz się więcej...