Endokrynolog prywatnie w Warszawie – Macromedica

 Endokrynologia - Macromedica

Endokrynologia - Macromedica

Co to jest endokrynologia?

Choroby endokrynologiczne wpływają niekorzystnie na zdrowie, samopoczucie i jakość życia. Mogą objawiać się nie tylko zaburzeniami hormonalnymi, ale także wzmożonym wypadaniem włosów, nadmiernym przyrostem masy ciała, uczuciem ciągłego zmęczenia oraz nawracającymi stanami zapalnymi dróg rodnych.

Endokrynologia jest dziedziną medycyny zajmującą się diagnozowaniem oraz leczeniem chorób endokrynologicznych takich jak pierwotna nadczynność przytarczyc, wole guzkowe czy choroba Hashimoto. Jedną z jej obszerniejszych gałęzi jest endokrynologia ginekologiczna, która specjalizuje się w leczeniu zaburzeń hormonalnych u kobiet na każdym etapie życia. Lekarz endokrynolog ginekolog pomaga pacjentkom, u których stwierdzono między innymi takie schorzenia jak zespół policystycznych jajników, zaburzenia cyklu miesiączkowego czy otyłość uwarunkowaną hormonalnie.

Czym zajmuje się lekarz endokrynolog?

Endokrynolog, którego zatrudnia Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie, zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób wynikających z zaburzeń układu dokrewnego. Do gruczołów tego układu zaliczamy: tarczycę, przysadkę mózgową, podwzgórze, przytarczyce, jądra, jajniki, trzustkę oraz nadnercza.

Najważniejszą rolą systemu endokrynnego jest zapewnienie i utrzymanie optymalnych parametrów w organizmie. Do koordynacji narządów niezbędne są hormony odpowiadające za komunikację między komórkami. Istotną częścią całego układu jest podwzgórze i przysadka mózgowa, które odbierają sygnały docierające z mózgu oraz środowiska zewnętrznego. Te gruczoły wydzielania wewnętrznego pełnią ważną funkcję w regulacji uczucia głodu, a także procesów rozrodczych i metabolicznych. Choroby przysadki mózgowej najczęściej mają związek z zawirowaniami hormonalnymi, powodując np. nagłe zmiany wagi, spadek libido, czy rozrost nadmiernego owłosienia. Ich przyczyny są bardzo różne. Mogą to być predyspozycje genetyczne, znaczny niedobór jodu w organizmie lub wrodzone zaburzenia układu dokrewnego.

Kiedy warto zgłosić się do lekarza endokrynologa?

Warto umówić się do endokrynologa, kiedy zauważymy niepokojące nas objawy, tak jak:

 • wypadanie włosów
 • nadpobudliwość
 • ciągłe zmęczenie
 • nieuzasadniony spadek/ przyrost masy ciała
 • zaburzenia miesiączkowania
 • nadmierne owłosienie
 • nagłe zmiany skórne,
 • uderzenia gorąca
 • uczucie ciągłego zimna
 • nadmierne pocenie,
 • wahania nastrojów,
 • mlekotok

Powyższe symptomy to najczęstsze objawy zmian hormonalnych, które nie powinny być lekceważone. Konsultacja endokrynologiczna jest także wskazana w przypadku obfitego trądziku, trudnej do opanowania senności oraz obniżonego popędu płciowego. Takie dolegliwości mogą świadczyć o nadczynności lub niedoczynności tarczycy, chorobie Hashimoto lub innych schorzeniach związanych z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu dokrewnego.

Lekarz endokrynolog

W ramach tej specjalizacji oferujemy Państwu dwóch, wykwalifikowanych prywatnych specjalistów z zakresu endokrynologii i endokrynologii ginekologicznej.

Lek. Maciej Kołodziej 

Specjalista medycyny nuklearnej, w trakcie specjalizacji z endokrynologii w klinice chorób wewnętrznych.

Jestem zadowolona z wizyty.
Przesympatyczny lekarz, rzeczowy i konkretnie odpowiadający na pytania. Dokładnie wytłumaczył dalszy przebieg leczenia i zlecił niezbędne badania z zakresu diagnostyki obrazowej. Polecam!

Tak o tym lekarzu wypowiadają się pacjenci. Wnikliwość i rzeczowość dr Kołodzieja sprawia, że pacjent czuje się zaopiekowany i nie zostaje pozostawiony “sam sobie”.

Lek. Maciej Kołodziej ma uprawnienia do wykonywania badania USG tarczycy, a w razie potrzeby może zlecić wykonanie dodatkowych badań (np. biopsja lub laboratoryjne badania krwi pozwalające określić poziom stężenia tyreotropiny, tyroksyny, kalcytoniny itp.).

Lek. Emilia Musiał

Specjalista endokrynologii. 

Jestem po raz kolejny bardzo zadowolona z wizyty u lekarza endokrynologa przyjmującego w Centrum Medycznym Macromedica w Warszawie. Przemiła, profesjonalna i dokładna Pani doktor. Udzieliła mi wyczerpujących odpowiedzi na pytania.

Dr Musiał nauczona latami doświadczenia wie, że odpowiednie podejście do pacjenta to podstawa. W trakcie wizyty przeprowadza dokładny wywiad i nie zostawia chorego bez odpowiedzi na jego pytania. W razie potrzeby pacjent dostaje skierowanie na dodatkowe badania, w których trakcie określa się poziom poszczególnych hormonów i bada pracę układu dokrewnego.

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza endokrynologa w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

Umów się na wizytę


Lek. Maciej Kołodziej

Lek. Maciej Kołodziej

Specjalista medycyny nuklearnej

Specjalista medycyny nuklearnej, w trakcie specjalizacji z endokrynologii. Wiedzę zdobywał na Uniwersytecie Jagiellońskim Collegium Medicum w Krakowie. Obecnie związany jest...


Dowiedz się więcej...