„BIAŁA SOBOTA” JUŻ 10.12.2016

„BIAŁA SOBOTA” JUŻ 10.12.2016

Bezpłatne badania przesiewowe USG tętnic szyjnych połączone z prelekcją chirurga naczyniowego

Prawie połowa chorób układu krążenia to choroby naczyniowe. W Polsce oraz w większości krajów Europejskich stanowią one najczęstszą przyczynę zgonów. Dlatego tak ważne jest, aby mieć świadomość jakie dolegliwości świadczą o problemach z układem żylnym, jak je rozpoznać, jak im zaradzić oraz jak leczyć.

Zapraszamy na bezpłatne badanie

Już 10.12.2016 od godziny 11:00 zapraszamy do Centrum Medycznego Macromedica na bezpłatne badania przesiewowe USG tętnic szyjnych wraz z prelekcją lekarza chirurga naczyniowego.

Podczas spotkania, poza wykonaniem bezpłatnego badania przesiewowego, dowiecie się Państwo więcej na temat chorób naczyniowych, poznacie ich przyczyny, rodzaje, sposoby diagnostyki. Będzie również możliwość zadania pytań i uzupełnienia brakujących Państwu informacji.

Najczęstsze schorzenia ze strony układu żylnego

Zdecydowana większość chorób naczyniowych rozwija się latami nie dając przy tym wyraźnych i jednoznacznych objawów ani dolegliwości. Niestety w sytuacji, gdy dojdzie do pojawienia się alarmujących sygnałów ze strony układu naczyniowego, może to oznaczać zaawansowane stadium rozwoju choroby oraz niepomyślne rokowania.

Dlatego warto wiedzieć jak najwięcej o tym, jak funkcjonuje nasz układ naczyniowy i jak możemy o niego dbać. Poniżej trzy najczęściej występujące schorzenia:

Miażdżyca – może prowadzić do zwężenia lub niedrożności naczyń tętniczych, powodując niedokrwienie tkanek, którego skutkiem mogą być udary mózgu, niedokrwienie kończyn czy narządów wewnętrznych;

Tętniaki – patologiczne poszerzenie naczyń, które przebiegają bezobjawowo, rosną i mogą prowadzić do pęknięcia i masywnego krwotoku;

Zakrzepica i niewydolność żylna, która może powodować zatory  tętnic płucnych, owrzodzenia podudzi, żylaki, obrzęki.

Zapisz się już dziś!

Udział w spotkaniu oraz badania są bezpłatne. Jedynym, co należy zrobić, to zgłosić swoją obecność poprzez kontakt z rejestracją CM Macromedica. Ilość miejsc jest ograniczona.

Rejestracja: 22 841 06 79 lub 784 000 159

Zapraszamy!