Chirurg dr n. med. Marek Wroński 

Specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej

 

Doktor Marek Wroński jest specjalistą chirurgii ogólnej oraz specjalistą chirurgii onkologicznej.

Jest Adiunktem w Katedrze i Klinice Chirurgii Ogólnej, Gastroenterologicznej i Onkologicznej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Samodzielnym Publicznym Centralnym Szpitalu Klinicznym przy ul. Banacha 1A w Warszawie.

Posiada prawie 10-letnie doświadczenie w wykonywaniu badań ultrasonograficznych jamy brzusznej, piersi, tarczycy i narządów położonych powierzchownie potwierdzone uzyskaniem Certyfikatu Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego (PTU) z zakresu ultrasonografii ogólnej w 2010 roku. Wykonuje zabiegi pod kontrolą ultrasonograficzną takie jak drenaż przezskórny zbiorników wewnątrzbrzusznych i biopsje narządowe.

W 2007 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych na podstawie rozprawy doktorskiej pt. „Kliniczno-morfologiczna ocena wyników rozpoznawania i leczenia pierwotnych guzów stromalnych przewodu pokarmowego (GIST)”.

Od wielu lat zajmuje się leczeniem chorych ze schorzeniami onkologicznymi i nienowotworowymi narządów jamy brzusznej. Specjalizuje się w leczeniu chirurgicznym chorób zapalnych i nowotworowych trzustki, jelita grubego i żołądka. Szczególny obszar zainteresowania zawodowego i naukowego stanowi wykorzystanie technik laparoskopowych w leczeniu nowotworów przewodu pokarmowego. Wykonuje pełen zakres operacji w obrębie jamy brzusznej, w tym laparoskopowe zabiegi pęcherzyka żółciowego, jelita grubego, żołądka i śledziony.

Autor i współautor kilkudziesięciu publikacji w czasopismach naukowych zagranicznych i krajowych z dziedziny chirurgii ogólnej, chirurgii onkologicznej i ultrasonografii. W 2012 roku wyróżniony nagrodą zespołową drugiego stopnia Rektora Warszawskiego Uniwersytetu za cykl publikacji poświęconych postępowaniu diagnostyczno-terapeutycznemu w rzadkich chorobach przewodu pokarmowego. W 2013 roku uzyskał I Wyróżnienie na 66. Kongresie Towarzystwa Chirurgów Polskich za pracę plakatową pt. „Ocena skuteczności przezskórnego drenażu zakażonej martwicy trzustki w tomografii komputerowej”.

Ważniejsze ukończone szkolenia:

  • Laparoscopic colorectal masterclass, Elancourt, Francja, 2009
  • Chirurgia laparoskopowa przewodu pokarmowego, Warszawa, 2009
  • Zaawansowane Warsztaty z zakresu chirurgii kolorektalnej, Poznań, 2008
  • II Konferencja Naukowo-Szkoleniowa z zakresu chirurgii laparoskopowej, Warszawa, 2005
  • Podstawy USG narządów jamy brzusznej, sutka, tarczycy, narządów miednicy mniejszej, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, 2006
  • Diagnostyka USG narządów jamy brzusznej, Roztoczańska Szkoła Ultrasonografii, 2010.

Profil w portalu ZnanyLekarz

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica