Nowy specjalista dołączył do naszego zespołu!

Nowy specjalista dołączył do naszego zespołu!

Teraz w Macromedica skorzystasz z usług fizjoterapeuty.

Fizjoterapia jest dziedziną medycyny koncentrującą się przede wszystkim na rozwijaniu, utrzymywaniu i przywracaniu maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Korzystają z nich zarówno osoby, które doznały urazów kostno-stawowych, kontuzji, jak też takie, u których stwierdzone zostały nabyte lub wrodzone zwyrodniania i zniekształcenia w układzie kostno-stawowym, ale także wspomagają kobiety w ciąży, łagodząc dolegliwości związane z bólem i problemami z kręgosłupem.

Bez fizjoterapii skuteczna rehabilitacja byłaby wyjątkowo utrudniona. Fizjoterapia pobudza mięśnie i przywraca odpowiednią długość i elastyczność tkanek, co w znacznym stopniu wpływa na jakość i czas powrotu do zdrowia.

Dlatego też, w trosce o dobro i zdrowie naszych Pacjentów, rozszerzyliśmy zakres usług o rehabilitację w formie fizjoterapii.

Na czym polega fizjoterapia?

Jest to metoda wykorzystująca naturalne reakcje organizmu na bodźce mechaniczne. Co to oznacza? Że fizjoterapia polega na bezpośrednim działaniu fizjoterapeuty, który wykonując określone i sprecyzowane działania manualne, jak np. masaż, łagodzi dolegliwości pacjenta.

Fizjoterapia składa się z szerokiego zakresu stosowanych zabiegów. Kluczowym jest jednak prawidłowe dobranie bodźców. Tylko dzięki temu możliwe jest wywołanie w organizmie pożądanych reakcji i efektów pracy fizjoterapeuty.

Diagnostyka przed fizjoterapią

Zanim fizjoterapeuta rozpocznie zabiegi, konieczne jest określenie charakteru schorzenia, stopnia jego zaawansowania oraz dobór najbardziej odpowiednich metod również przez pryzmat zakładanego efektu, jaki fizjoterapia ma przynieść.

Jeżeli przed wizytą u fizjoterapeuty nie były wykonywane badania diagnostyczne, nie blokuje do podjęcia rehabilitacji. Fizjoterapeuta podczas wywiadu oceni stopień dolegliwości i w razie potrzeby zleci dodatkowe badania, na podstawie których dobrane zostaną odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapia w Macromedica

Fizjoterapeuta Macromedica, mgr Anna Rychlewska, prowadzi praktykę od roku 2000 i jest czynnie zaangażowana w szeroko pojętą profilaktykę i propagowanie zdrowego trybu życia. Swoim pacjentom zapewni m.in.:

  • indywidualną Terapię Manualną,
  • masaże lecznicze,
  • masaże relaksacyjne,
  • ćwiczenia indywidualne i grupowe dla osób z bólami kręgosłupa i kobiet w ciąży.