Nowy specjalista dołączył do naszego zespołu!

Nowy specjalista dołączył do naszego zespołu!

Nowy specjalista dołączył do naszego zespołu!

Teraz w Macromedica skorzystasz z usług fizjoterapeuty.

Fizjoterapia jest dziedziną medycyny koncentrującą się przede wszystkim na rozwijaniu, utrzymywaniu i przywracaniu maksymalnych zdolności ruchowych i funkcjonalnych. Korzystają z nich zarówno osoby, które doznały urazów kostno-stawowych, kontuzji, jak też takie, u których stwierdzone zostały nabyte lub wrodzone zwyrodniania i zniekształcenia w układzie kostno-stawowym, ale także wspomagają kobiety w ciąży łagodząc dolegliwości związane z bólem i problemami z kręgosłupem.

Bez fizjoterapii skuteczna rehabilitacja byłaby wyjątkowo utrudniona. Fizjoterapia pobudza mięśnie i przywraca odpowiednią długość i elastyczność tkanek, co w znacznym stopniu wpływa na jakość i czas powrotu do zdrowia.

Dlatego też, w trosce o dobro i zdrowie naszych Pacjentów, rozszerzyliśmy zakres usług o rehabilitację w formie fizjoterapii.

Na czym polega fizjoterapia?

Jest to metoda wykorzystująca naturalne reakcje organizmu na bodźce mechaniczne. Co to oznacza? Że fizjoterapia polega na bezpośrednim działaniu fizjoterapeuty, który wykonując określone i sprecyzowane działania manualne, jak np. masaż, łagodzi dolegliwości pacjenta.

Fizjoterapia składa się z szerokiego zakresu stosowanych zabiegów. Kluczowym jest jednak prawidłowe dobranie bodźców. Tylko dzięki temu możliwe jest wywołanie w organizmie pożądanych reakcji i efektów pracy fizjoterapeuty.

Diagnostyka przed fizjoterapią

Zanim fizjoterapeuta rozpocznie zabiegi, konieczne jest określenie charakteru schorzenia, stopnia jego zaawansowania oraz dobór najbardziej odpowiednich metod również przez pryzmat zakładanego efektu, jaki fizjoterapia ma przynieść.

Jeżeli przed wizytą u fizjoterapeuty nie były wykonywane badania diagnostyczne nie blokuje to podjęcia rehabilitacji. Fizjoterapeuta podczas wywiadu oceni stopień dolegliwości i w razie potrzeby zleci dodatkowe badania, na podstawie których dobrane zostaną odpowiednie zabiegi fizjoterapeutyczne.

Fizjoterapia w Macromedica

Fizjoterapeuta Macromedica, mgr Anna Rychlewska, prowadzi praktykę od roku 2000 i jest czynnie zaangażowana w szeroko pojętą profilaktykę i propagowanie zdrowego trybu życia. Swoim pacjentom zapewni m.in.:

  • indywidualną Terapię Manualną,
  • masaże lecznicze,
  • masaże relaksacyjne,
  • ćwiczenia indywidualne i grupowe dla osób z bólami kręgosłupa i kobiet w ciąży.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica