Nowy aparat usg zasilił nasz sprzęt medyczny!

Nowy aparat usg zasilił nasz sprzęt medyczny!

Nowy aparat usg zasilił nasz sprzęt medyczny!

Voluson S6 pomoże specjalistom Macromedica w szczegółowej diagnostyce

Aby specjalista miał szansę postawić trafną diagnozę, poza obszerną wiedzą i doświadczeniem, kluczową rolę gra czas oraz odpowiedni sprzęt diagnostyczny.

Dlatego też, w celu usprawnienia pracy naszych lekarzy oraz w trosce o Pacjentów, wyposażyliśmy gabinet do diagnostyki USG w zaawansowany sprzęt firmy GE Healthcare.

USG 3D i 4D – na czym polegają i czym się charakteryzują?

Jakość oraz czas przeprowadzanych badań USG mają największy wpływ na uzyskiwanie właściwych wyników. Dzięki postępom technologicznym, specjaliści mają dostęp do aparatów pokazujących obraz w jakości 3D oraz 4D. Oznacza to, że diagnoza jest znacznie ułatwiona. Aparaty tego typu przydają się zarówno w badaniach USG ginekologicznym jak i tarczycy czy jamy brzusznej.

Badania ultrasonograficzne 3D oraz 4D są badaniami trójwymiarowymi. Oznacza to, że podczas wykonywania USG ciąży, lekarz jest w stanie obejrzeć dziecko w trzech wymiarach jako bryłę i w sposób bardziej dokładny i szczegółowy określić, czy rozwój przebiega prawidłowo. Odbywa się to inaczej, niż w przypadku płaskiego obrazu jakości 2D.

Różnica pomiędzy USG w wymiarach 3D i 4D polega na tym, że w przypadku pierwszego obraz jest trójwymiarowy, jednak nieruchomy. Drugie zaś pozwala na obserwację w czasie rzeczywistym. Na ekranie monitora lekarz oraz pacjenci mają możliwość obserwowania dziecka, jego ruchów, min i wszystkiego, co w danym momencie robi.

Od kiedy lekarze Macromedica rozpoczną diagnostykę za pomocą nowego Voluson S6?

Badania wysokiej jakości w wymiarach 3D i 4D za pomocą nowego sprzętu, wykonywane są już od drugiej połowy listopada 2016 roku!

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica