Przyspieszenie miesiączki – czy to możliwe?

Przyspieszenie miesiączki – czy to możliwe?

Często bywa tak, że miesiączka psuje plany. Pojawia się w czasie ślubu, na urlopie i utrudnia swobodne spędzanie wolnego czasu. Dolegliwości bólowe, częste wizyty w toalecie. Jednak są sposoby, także domowe, aby temu zapobiec i przyspieszyć termin okresu. Zanim jednak podejmiesz się jakiejkolwiek z nich, skonsultuj swoją decyzję z ginekologiem. On najlepiej wie, co dobrze służy Twojemu zdrowiu, a co może mu zaszkodzić!

Środki hormonalne

Większość lekarzy ginekologów jest zgodnych, że najskuteczniejszym sposobem na przyspieszenie miesiączki jest terapia hormonalna. Trzeba o niej pomyśleć na 2-3 miesiące do przodu. Jednak może ją zlecić wyłącznie lekarz. Po przeprowadzonych badaniach przepisze odpowiednie środki antykoncepcyjne lub odradzi tego typu działania. Wszystko powinno zależeć od stanu Twojego zdrowia i kondycji gospodarki hormonalnej.

Domowe sposoby

Wiele kobiet posługuje się domowymi sposobami przyspieszania miesiączki, jednak ich skuteczność nie jest w pełni udowodniona – wszystko zależy od organizmu.

  • Gorąca kąpiel – wszyscy doskonale wiedzą, że ciepła kąpiel poprawia krążenie. Krew przepływa szybciej, zwiększa się jej ciśnienie, co dotyczy również krwi miesiączkowej. Dodatkowo można podczas kąpieli delikatnie masować dolne partie brzucha.
  • Sauna – podobnie jak gorąca kąpiel, poprawia krążenie.
  • Ćwiczenia fizyczne – intensywne ćwiczenia fizyczne powodują, że okres może pojawić się szybciej.
  • Zioła – wymienić można herbatę z dziurawca, krwawnika, imbiru, malwy, nagietka i natki pietruszki. Wszystkie działają rozkurczająco na mięśnie macicy i naczynia krwionośne.

Tylko ginekolog

Wszystkie wyżej wymienione sposoby mogą być dodatkowymi środkami zaradczymi, jednak należy pamiętać o tym, że najistotniejsza jest konsultacja z lekarzem. To on dostosuje terapię hormonalną do indywidualnych potrzeb kobiety. Tabletki hamują wytwarzanie hormonów odpowiedzialnych za okresowe przemiany w obrębie jajników i macicy, a Twoje indywidualne predyspozycje, stan zdrowia czy przebyte choroby, nie pozostają bez wpływu na decyzję o kontrolowaniu miesiączki.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

  • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
  • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
  • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica