Nowy aparat usg zasilił nasz sprzęt medyczny!

Nowy aparat usg zasilił nasz sprzęt medyczny!

Voluson S6 pomoże specjalistom Macromedica w szczegółowej diagnostyce

Aby specjalista miał szansę postawić trafną diagnozę, poza obszerną wiedzą i doświadczeniem, kluczową rolę gra czas oraz odpowiedni sprzęt diagnostyczny.

Dlatego też, w celu usprawnienia pracy naszych lekarzy oraz w trosce o Pacjentów, wyposażyliśmy gabinet do diagnostyki USG w zaawansowany sprzęt firmy GE Healthcare.

USG 3D i 4D – na czym polegają i czym się charakteryzują?

Jakość oraz czas przeprowadzanych badań USG mają największy wpływ na uzyskiwanie właściwych wyników. Dzięki postępom technologicznym, specjaliści mają dostęp do aparatów pokazujących obraz w jakości 3D oraz 4D. Oznacza to, że diagnoza jest znacznie ułatwiona. Aparaty tego typu przydają się zarówno w badaniach USG ginekologicznym jak i tarczycy czy jamy brzusznej.

Badania ultrasonograficzne 3D oraz 4D są badaniami trójwymiarowymi. Oznacza to, że podczas wykonywania USG ciąży, lekarz jest w stanie obejrzeć dziecko w trzech wymiarach jako bryłę i w sposób bardziej dokładny i szczegółowy określić, czy rozwój przebiega prawidłowo. Odbywa się to inaczej, niż w przypadku płaskiego obrazu jakości 2D.

Różnica pomiędzy USG w wymiarach 3D i 4D polega na tym, że w przypadku pierwszego obraz jest trójwymiarowy, jednak nieruchomy. Drugie zaś pozwala na obserwację w czasie rzeczywistym. Na ekranie monitora lekarz oraz pacjenci mają możliwość obserwowania dziecka, jego ruchów, min i wszystkiego, co w danym momencie robi.

Od kiedy lekarze Macromedica rozpoczną diagnostykę za pomocą nowego Voluson S6?

Badania wysokiej jakości w wymiarach 3D i 4D za pomocą nowego sprzętu, wykonywane są już od drugiej połowy listopada 2016 roku!