Kardiologia

Nadciśnienie tętnicze
Wpis

Nadciśnienie tętnicze

Nadciśnienie tętnicze występuje w przypadku, gdy ciśnienie trwale przekracza wartość 140/90 mm Hg. Przez wiele lat potrafi nie dawać żadnych objawów, dlatego chorzy często nie wiedzą o schorzeniu.

Zapalenie mięśnia sercowego
Wpis

Zapalenie mięśnia sercowego

Zapalenie mięśnia sercowego najczęściej spowodowane jest przez chorobę spowodowaną zakażeniem wirusowym. Proces ten obejmuje komórki mięśnia sercowego, tkankę śródmiąższową, naczynia i osierdzie.

Niewydolność serca
Wpis

Niewydolność serca

Niewydolność serca jest stanem, w którym serce jest niezdolne do pompowania odpowiedniej ilości krwi do reszty narządów w naszym organizmie. 

Zbadaj się na wiosnę!
Wpis

Zbadaj się na wiosnę!

Szanowni Pacjenci, chyba zdecydowana większość z nas, z utęsknieniem czeka na słoneczne dni i całkowite pożegnanie zimy. Wraz z nadejściem wiosny, nie tylko w przyrodzie zachodzi potrzeba wykonania przeglądu i poprawy pozimowej kondycji – również my powinniśmy zadbać o przegląd stanu zdrowia! Z przyjemnością informujemy, że przy współpracy z  ALAB Laboratoria, przygotowaliśmy profilaktyczną akcję „Zbadaj...

Na czym polega badanie EKG?
Wpis

Na czym polega badanie EKG?

Elektrokardiogram, czyli EKG to zarejestrowana elektryczna aktywność serca przy pomocy elektrod zamocowanych na skórze klatki piersiowej. EKG jest badaniem, które pozwala na ocenę rytmu i częstości pracy serca, jest pomocne w ocenie zmian w sercu towarzyszących innym chorobom. Jest bezbolesne, szeroko dostępne i nieinwazyjne oraz nie wymagające specjalnego przygotowania przed i opieki po wykonaniu badania. ...