Flebologia

Prywatny lekarz flebolog w Warszawie

 Chirurgia naczyniowa - Macromedica

Chirurgia naczyniowa - Macromedica

 

Czym zajmuje się flebologia?

Chirurg naczyniowy zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób związanych z żyłami i tętnicami. Schorzenia naczyń krwionośnych i patologiczne zmiany w obrębie układu naczyniowego od wielu lat są odpowiedzialne za problemy pacjentów. Jest to związane ze starzeniem się społeczeństwa, nieprawidłowym sposobem odżywiania oraz z prowadzeniem mało aktywnego stylu życia. U podstaw wielu jednostek chorobowych leży osłabiony przepływ krwi, który może być spowodowany nadciśnieniem tętniczym, nagromadzeniem blaszek miażdżycowych lub upośledzeniem funkcji zastawek w żyłach powierzchownych i głębokich. Czynnikami ryzyka zwiększającymi wystąpienie chorób naczyń krwionośnych są uwarunkowania genetyczne oraz przebyte zabiegi operacyjne.

Co to jest flebologia?

Flebologia to dziedzina lekarska zajmująca się chorobami układu żylnego. Rozwój tej specjalności wiąże się z ogromnym postępem wiedzy medycznej dotyczącym funkcjonowania i nieprawidłowości działania naczyń odbierających krew z tkanek i dostarczających ją z powrotem do serca, czyli naczyń żylnych.

Lekarz flebolog to lekarz zajmujący się diagnostyką naczyń żylnych i leczeniem schorzeń, takich jak m.in. zakrzepica żył głębokich czy żylaki.

Kiedy warto zgłosić się do prywatnego lekarza flebologa?

Do flebologa warto się umówić, kiedy zauważamy któryś z poniższych problemów:

  • żylaki,
  • zatory żył,
  • zakrzepica żylna,
  • przewlekłe owrzodzenia żylne,
  • zaburzenia czucia w obrębie kończyn górnych lub dolnych,
  • pajączki.

Jak przebiega konsultacja u lekarza flebologa?

Na wizytę warto przynieść ze sobą dotychczasową dokumentację medyczną. Podczas konsultacji flebolog przeprowadza wywiad z pacjentem, a następnie zapoznaje się ze zmianami widocznymi gołym okiem. Wykonuje też badanie USG Doppler, które nie wymaga specjalnego przygotowania. Przy jego pomocy może ocenić szczegółowy stan żył, a następnie określić kierunek dalszych działań. Pomaga ono także w zakwalifikowaniu pacjenta do ewentualnych zabiegów takich jak skleroterapia piankowa, ablacja czy miniflebektomia. Polegają one głównie na udrożnieniu żył, poszerzeniu ich światła oraz usunięciu patologicznych zmian. Gdy choroba jest zaawansowana, lekarz może podjąć decyzję o przeprowadzeniu zabiegu operacyjnego.

Lekarz flebolog Warszawa

W ramach specjalizacji oferujemy Państwu świetnego i doświadczonego specjalistę.

Lek. Jan Bujok flebolog, chirurg, proktolog zatrudniony przez Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie

Profesjonalnie podejście, szybka diagnoza, szczegółowe omówienie choroby, zalecenia co dalej należy zrobić.

Profesjonalne podejście – takie opinie słychać najczęściej po wizytach u dr Płońskiego.
Specjalista po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu, przechodzi do diagnozy i dokładnie tłumaczy pacjentowi, w czym tkwi problem i jak można temu zaradzić.

Lek. Jan Bujok oferuje Państwu możliwość umówienia się na:

  • konsultację flebologiczną
  • USG Doppler żył

 

Zainteresowanych prywatną wizytą u lekarza chirurgii naczyniowej w Warszawie zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum Medycznym Macromedica.

Szanowni Państwo,
Zgodnie z obowiązującymi przepisami przy wizytach osób niepełnoletnich (do ukończenia 18-go roku życia) konieczna jest obecność rodzic a/ opiekuna prawnego z dokumentem tożsamości, w celu wyrażenia na nią zgody. W przeciwnym razie wizyta nie może się odbyć.
Uprzejmie prosimy o przybycie na wizytę z dokumentem tożsamości. Jego okazanie przed wizytą jest niezbędne w celu weryfikacji Państwa danych osobowych i prowadzenia dokumentacji medycznej.
Uprzejmie informujemy, iż godziny umówionych wizyt są orientacyjne. Szanując Państwa czas dokładamy wszelkich starań, aby wizyta odbyła się dokładnie o zakładanej godzinie. Jednak wykazujemy się indywidualnym podejściem, a każdy pacjent wymaga innego czasu poświęconego na poradę lekarską, co może skutkować przesunięciem czasowym. Bardzo prosimy o wyrozumiałość.

Na wizytę do lekarzy i terapeutów Centrum Medycznego Macromedica najlepiej umówić się telefonicznie w rejestracji Centrum. Dostępne są dwa numery telefonu, 784 000 159 oraz 22 841 06 79, w godzinach pracy placówki.
Poza godzinami pracy Centrum do większości lekarzy można umówić wizytę przez portal internetowy „znanylekarz.pl”.

 

Zapraszamy też do kontaktu mailowego na adres kontakt@macromedica.pl lub przez formularz kontaktowy na naszej stronie internetowej.

 

Nasza placówka czynna jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 20.00.

Serdecznie zapraszamy

 

Zobacz artykuły: