Kardiolog

 Kardiologia - Macromedica

Kardiologia - Macromedica

Czym zajmuje się kardiolog?

Lekarz kardiolog specjalizuje się w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w tym serca, aorty i naczyń krwionośnych. Dziś, kiedy choroby i wady serca dotyczą wielu osób i stały się schorzeniami XXI wieku, regularne badanie się, ale też troska o zdrowie na co dzień, są szczególnie istotne. Siedzący tryb życia, stres i niewłaściwe odżywianie są wrogami naszego układu krwionośnego.

Od sprawnej pracy serca oraz układu krążenia zależy nie tylko jakość naszego zdrowia, ale i życie. Choroby serca są jednymi z najczęstszych i nie dotykają wyłącznie seniorów. Na choroby ze strony układu sercowo-naczyniowego narażone są także osoby w młodym wieku. Nieodpowiednia dieta i nadmiar stresu to czynniki, które wpływają negatywnie na ten tak bardzo ważny narząd.

Jeśli szukacie Państwo pomocy medycznej na najwyższym poziomie, zapraszamy do skorzystania ze wsparcia, którego udzielą specjaliści Macromedica.

Kardiologia

W ramach świadczonych usług Centrum Medyczne Macromedica w Warszawie zapewnia:

 • konsultacje lekarza kardiologa
 • badania holter ekg i ciśnieniowy

Gwarantujemy Państwu również krótki czas oczekiwania na wizytę oraz przyjemną i serdeczną atmosferę.

Zapraszamy do kontaktu.

Jak rozpoznać chorobę serca?

Po pierwsze, do lekarza powinna zgłosić się każda osoba, której krewni chorowali bądź chorują na serce – wady związane z układem sercowo-naczyniowym często są dziedziczne. Ponadto gabinet kardiologa może odwiedzić każdy, kto zauważył u siebie:

 • bóle zamostkowe, często z promieniowaniem do żuchwy, ramion, ręki,
 • duszności, zadyszkę wysiłkową, suchy kaszel,
 • kołatanie serca, nierówne bicie serca,
 • zawroty głowy,
 • obrzęk nóg,
 • częste oddawanie moczu w nocy,
 • sine zabarwienie warg,
 • omdlenia i zasłabnięcia.

Do czego może doprowadzić zwężenie naczyń wieńcowych?

Choroba wieńcowa to poważne schorzenie spowodowane odkładaniem się złogów cholesterolu na ścianach naczyń krwionośnych. Nieleczenie jej może doprowadzić do niedokrwienia mięśnia sercowego, a tym samym do zawału serca, a nawet śmierci chorego. Dlatego tak ważna jest konsultacja z lekarzem i świadomość stanu własnego zdrowia, która w razie konieczności może stać się zachętą do zmiany trybu życia na zdrowszy. Aby zdiagnozować chorobę wieńcową, której konsekwencją jest zwężenie naczyń wieńcowych, kardiolog może wykorzystać spoczynkowy zapis EKG, zapis EKG metodą Holtera, próbę wysiłkową, badanie echokardiograficzne, scyntygrafię i koronarografię.

Chcesz skonsultować się z kardiologiem w Warszawie? Umów się na wizytę w Centrum Medycznym Macromedica. Nasz lekarz przyjmuje prywatnie.

Szanowni Pacjenci,

W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną i w trosce o dobro naszych pacjentów i pracowników informujemy ,iż Centrum Medyczne Macromedica wdrożyło procedury mające na celu zminimalizowanie ryzyka zakażenia wirusem SARS-CoV-2.

JEŻELI:

 • występują u Państwa jakiekolwiek objawy infekcji , w szczególności : gorączka, kaszel, uczucie duszności, bóle mięśniowe, katar, ból gardła, osłabienie, utrata węchu lub smaku ;
 • mieli Państwo bezpośredni kontakt z osobą zakażoną lub podejrzaną o zakażenie;
 • są Państwo objęci kwarantanną ;

 

Bardzo prosimy o kontakt telefoniczny i przesunięcie terminu planowych wizyt u specjalistów.

W momencie umawiania i potwierdzania telefonicznych terminów wizyt nasz personel zada powyższe pytania każdemu z Państwa.

W przypadku zgłoszenia się na wizytę osoby wykazującej niepokojące objawy nie będzie mogła się ona odbyć i zostanie wyznaczony jej nowy termin.

Prosimy o zgłaszanie się do przychodni wyłącznie zapisanych na wizyty pacjentów, bez osób towarzyszących ( z wyjątkiem osób opiekujących się niepełnoletnim dzieckiem lub osobą wymagającą opieki).

Na terenie przychodni prosimy o zachowanie bezpiecznej odległości od innych pacjentów.

Bardzo prosimy o wyrozumiałość

Zespół Centrum Medycznego Macromedica